Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Japánban a japán nyelvnek...

Ha Japánban a japán nyelvnek nincs hivatalos státusza, akkor minek erőltetik a külföldire?

Figyelt kérdés
Egyedül a 20000 lakosú (önálló!) Palaun hivatalos, de ott meg pont nem erőltetik, ott mindenki angolul beszél.

2023. aug. 14. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Magyarországon is az emberek többsége csak magyarul beszél... A vendéglátósok is úgy makognak, hogy öröm nézni. Amikor azt hiszi, hogy ha kiabál szegény németre akkor majd hamarabb megérti....

A fiatalabbakban van egykis potenciál, de az idősebb korosztály nem tud.

2023. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Na, pont ezért gyűlölik a gaijinokat....

Tanulj csak japánul, nem fog megártani.

2023. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy középfokon beszélek és tudok olvasni. Az írást annyira nem gyakoroltam, tehát passzív. Jóindulattal egy N3-as szinten vagyok.
2023. aug. 14. 18:59
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk Japánban én elsődleges fontosságúnak tartanám végre eltörölni a kandzsit.
2023. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Amíg a japcsiknak nem okoz gondot... No chacne. Azaz: shansu ja nai yo!
2023. aug. 14. 19:09
 6/17 DK-s ***** válasza:
2%

Én megnéztem pár youtube videót Japánban élő magyaroktól, és az az ország nagyon gáz. Bár szó szerint nem diktatúra, de mindenki diktatórikus.


Például egy gyereknek elég háromszor elkésnie az iskolából, és tönkrebaxta az életét! Első késésnél egyedül takarítja az osztályt.


Másodiknál az osztályt, plusz a folyosót.


A harmadiknál kicsapják, és egy hagyományos iskola sem vesz fel olyan gyereket, akit valahonnan, valamikor is kicsaptak. Speciális, ilyen gyerekeknek fenntartott iskolába kell járnia. Továbbtanulás felejtős.


Iskolákban egyenruha, smink, ékszer, vagy bármi TILOS. A lányoknak a bugyija egyforma kell hogy legyen, amit egy tanár minden belépő lánynál ellenőriz. És a bugyi tisztaságát is. Ha valaki például sminkelve vagy rúzsozva megy, az hamar rájön, hogy a beléptető tanár mellett miért van egy vödör víz!


De a bármilyen mértékű késést, a hétköznapi életben is főbenjáró bűnként kezelik.


90 napig vízummentesen lehetsz, de ne is akarj vízumért folyamodni. Szinte senkinek nem adnak. Munkahelyen ALAPESET a fizetetlen túlóra. ELVÁRJÁK.


Egy fanatikus, idióta ország.

2023. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
19:16: ezeket az irdatlan ostobaságokat honnan veszed? A tanár ellenőrzi a bugyi tisztaságát... Hát hogyne. :D
2023. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
19:16: ja, hogy megnézted a Vicc Elek (nomen est omen!) nevű kretén kamuvideóját, és ettől művelt lettél... Jól van, ügyes.
2023. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
#7 Persze, a tanár meg is szagolja az összes gyerek bugyiját.:D
2023. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 DK-s ***** válasza:
89%

#8-nak:


Ezt rendesen megettem. XD


A qrva anyját.

2023. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!