Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pedofília felnőttként egy 16...

Pedofília felnőttként egy 16 évessel kavarni?

Figyelt kérdés

Morális értelemben kérdezem elsősorban.

Nagy port kavart a Partizános Kőszeg Ferenc interjú most, amiben valami olyan álláspontot képvisel ha jól vettem ki, hogy ő nem feltétlen büntetné a törvény erejével azokat a tanár-diák kapcsolatokat, amilyen pl. a Sipos Pál féle Epipó ügy volt.

Én önmagában azt gondolom, hogy nagyon egészségtelen kapcsolatok ezek, és apaként rohadtul felhúzna engem is, ha egy felnőtt, főleg egy tanár ilyen módon közelítene a lányomhoz. Viszont azt sem gondolom, hogy feltétlen egy lapon kellene említeni egy 16 évessel kavarót azzal, aki 14, 12 vagy 8 évessel teszi ugyanezt. 16 évesen egy csaj már legalábbis testi értelemben érett, és amikor Császár előtt megénekelte a tiltott szerelmet 20 éve ("16 múlt és amikor hozzám bújt, az a tűz újból lángra gyúlt"), őt sem húzták lámpavasra, hogy rohadék pedofil. Sztárok turnébuszában is mint tudjuk sok esetben megfordulnak ilyen korú rajongólányok.

Szóval összességében az én véleményem az, hogy az ilyen embert el kellene tiltani mindenképp a tanári pályától és nyilvánossá tenném az ügyét olyan módon, mint amerikában szokás, de azért nem tenném börtönbe azonnal a totyogós gyerekeket megrontó rohadékokkal egy szintre mint amilyen pl. Ian Watkins.



2023. aug. 17. 12:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%
Tudtommal a fidesz vitte le 14 évre a korhatárt.
2023. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1: Hagyjuk már a most a fideszt de komolyan :D Ne vigyük már le a mindennapi politikai mocsok szintjére ezt most, én moralitásról beszélek, nem kaletáról meg jámborról.
2023. aug. 17. 12:19
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem pedofília, messze nem. A pedofília nem normális, kisgyerekekkel kapcsolatos, akikhez nem vonzódna az ember normális esetben. Rengeteg felnőtt kavar 16 évessel, a lányok sokkal érettebbek. Fizikailag meg semmi különbség nincs egy 16 és 18 éves között.
2023. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

#1 A korhatárhoz semmi köze a pedofíliának. Pedofilnak azt nevezzük, aki felnőttként serdülőkor előtti (tehát kb 10 éves, vagy fiatalabb) gyerekek iránt érez szexuális vonzalmat.

Hogy morálisan mi helyes és mi nem azt nem tudom, mindenki döntse el magának. Azt viszont nem értem, hogy a tanárokra miért vannak így rászállva mostanában (vagyis sejtem, de mindegy is), hiszen a törvény büntet minden olyan szexuális kapcsolatot, ahol ezt az egyik fél a munkában létrejött alá-fölérendeltségi viszonyával használja vagy kényszeríti ki. Magyarul a tipikus főnök beosztott kapcsolatokat, ahol azért van együtt a munkavállaló a főnökkel, hogy jobb körülményeket kapjon, mint a többi munkavállaló.

Ezzel együtt a törvény nem foglalkozik azzal, ha két ember szexel egymással kölcsönös beleegyezés után, és történetesen ugyanott dolgoznak. Rengeteg tanár is házas és mindketten ugyanabban az iskolában tanítanak. Tekintve hogy a törvény tiltja, szerintem morálisan is elítélendő hogy ha egy tanár úgy fekszik le egy tanítványával, hogy jobb jegyet ajánl neki, ezzel kihasználva a munkakapcsolatukat. De egy egyszerű kapcsolatban én nem látok semmi gondot akkor sem, ha az egyik fél diák, a másik meg tanár. Egy tanárnak nem lehet párja, vagy nem lehet szerelmes csak mert tanár? Ők nem papok, nem fogadtak szüzességet örök életükre és nyilván ott ismerkednek többet, ahol dolgoznak. Szerintem hülyeség ezen kattogni, az összes munkahelyen vannak ilyen kapcsolatok, akár fiatalabbak és idősebbek között is.

Egy 14 éves már legálisan dug azzal akivel csak akar, akár tanárral is, egy apának pedig nincs joga a lányát megfosztani a törvényben leírt jogaitól akkor sem, ha nem tartja helyesnek. Nevelheti, de nem tilthatja meg neki és nem bántalmazhatja érte, mert ezzel bűncselekményt követ el. Mondom ezt különösen az "apaként rohadtul felhúzna engem is" típusú agresszív barmoknak, akik képesek azért tönkretenni életeket, mert valami nem úgy alakul, ahogy az nekik szimpatikus lenne. Az ilyen apák azok, akiktől a lánya elszökik a későbbi párjához, mert már nem akar otthon sem lenni.

2023. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

2. Ha a moralitásról beszélsz, akkor beszélned kell arról is, hogy a fidesz milyen okkal vitte le 14 évre a korhatárt. Mert ez az ő saruk.

Ha nem ez lenne a beleegyezési korhatár, akkor büntethető lenne és ez visszatartó erő lehetne a ragadozóknak.

2023. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem pedofília.


Nem vagyok fideszes, de nem a fidesz vitte le a korhatárt, ez náluk régebbi dolog.


De már 12 éve meg sem emelték, ami viszont baj.

2023. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nem ez lenne a beleegyezési korhatár, akkor büntethető lenne és ez visszatartó erő lehetne a ragadozóknak."

Milyen ragadozóknak? Most is törvény tiltja a serdülőkor előtti gyerekekkel való szexuális kapcsolatot. Egy 14 éves már szexuálisan érett, kívánja is a szexet, hülyeség tőle megtagadni. 10 évesekkel pedig nem lehet szexelni, ezt a törvény jelenleg is tiltja, így pedofília nem valósul meg. A moralitással törődni nem dolga a törvénynek.

"De már 12 éve meg sem emelték, ami viszont baj."

Ez nem olyan mint a nyugdíjkorhatár, hogy 2 évente emelni kellene. Nagyon régóta állandó a beleegyezési korhatár és a felnőtté válás korhatára is, ezeket nem véletlen húzták meg ott, ahol. Biológiailag ezektől a kortól tekinthető valaki érettnek eléggé az ehhez kapcsolt jogokhoz, a biológiai fejlődésünk pedig nem változik 2 évente, csak évszázadok alatt. A középkorban még mások voltak a szokások és máshogy viselkedtek az emberek, azóta változtunk, de 12 év kevés ehhez. Mindegyik korhatár jelenleg megfelel a gyakorlatban, nincs értelme őket változtatni.

#4 voltam

2023. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

"Nagy port kavart a Partizános Kőszeg Ferenc interjú most, amiben valami olyan álláspontot képvisel ha jól vettem ki, hogy ő nem feltétlen büntetné a törvény erejével azokat a tanár-diák kapcsolatokat, amilyen pl. a Sipos Pál féle Epipó ügy volt."


Érdekes kérdés. Nyilvánvalóan nem pedofília, és én sem feltétlenül tartom büntetendőnek egy felnőtt és egy 16 éves szexuális kapcsolatát. Ugyanakkor etikailag ingoványos talajnak gondolom.


Ugyanakkor a tanár-diák kapcsolatot életkortól függetlenül nagyon rossznak gondolom. Még egy munkahelyi főnök-beosztott viszony is aknamező, egy tanár-diák felállás meg egyenesen maga az akna mind morális, mind bármilyen értelemben.


Kőszeg pozíciójából meg ilyet nyilatkozni nagyon nagy probléma.

2023. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

"Egy 14 éves már szexuálisan érett"


Ahm, nem, nem az. Max arra érett, hogy vele egykorúakkal kísérletezzen.

De semmiképpen sem felnőtt perverzekkel. Ezek a ragadozók.

Ugyanis lehet már szexuálisan valaki kíváncsi, de mentálisan még nem felnőtt és könnyen befolyásolható személy.

Amit pedig a gyerekiért aggódó szülőkről írtál gyomorforgató. Egy tinikre gerjedő perverz majd pont jobban tudja mi a jó a lánynak vagy fiúnak, mint a saját apja vagy anyja. Aha.

Gondolom valami Bite Zsolthoz hasonló véglény vagy.

2023. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

"Egy tinikre gerjedő perverz majd pont jobban tudja mi a jó a lánynak vagy fiúnak, mint a saját apja vagy anyja."

Miért, mi a jó a lánynak? Bezárva tartani egy sötét pincében amíg 18 nem lesz? Nem tilthatod el a világtól, miközben a barátai, osztálytársai, ismerősei haladnak a korral és mesélik az élményeiket a lányodnak. Biztos tök jó dolog birtokolni valakit és erőszakkal irányítani hogy mit tegyen és mit ne tegyen, de hidd el, egy fiatal, aki felfedezni vágyik a világot, nem abban látja a jövőt hogy a szüleinek engedelmeskedjen 0-24. Egy 18 éves gimis, aki egy 14 éves gimissel kavar, meg rohadtul nem "tinikre gerjedő perverz", csak egyszerűen fiatal, mint a lány és élvezi az életet.

2023. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!