Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyvéd követelhet, úgy...

Az ügyvéd követelhet, úgy sikerdíjat, hogy a szerződésben erről nem egyeztünk meg?

Figyelt kérdés
Volt egy tartozásos ügyem, ehhez egy ügyvédet, az ügyenek most elsz vége. Megegyezetünk 500 ezer forintos munkadíjban,amit ki is fizettem. Hozzáteszem, hogy a beadványokat valóban nagyon jól megcsinálta, ezzel nem is volt bajom, d eigazából extra dolgokat nem nagyon kellet csinálnia, mivel bírósági meghagyás éett kibocsátva,így tárygalás se volt meg semmi ilyen, mert az adósom nem vette át a levelet, tehát úgy vélem az a félmilliós díj telejesen reális munkadíj szerintem. Azt is fontos megjegyezni, hoyg elméletben megnyertem a pert, mivel már hatályban lépett a bírósági meghagyás, az itélkezési szünet után telik le az adósnaka határidő, hogy az összeget letétbe helyezz, de mivel nem vette át levelket, így nem fogja. Tehát behajtást kell majd kérni, nyilván külön ügy lesz, ezért majd megint külön kell neki fizetni.De halottam egy ismerőstöl, hogy a per végén még 10%-os sikerdíjat is kér, de kérhet úgy sikerdíjat, hogy a szerződésben 500 ezer forintos munkadíjról állapodtunk meg és nincs benen szó siekrdíjról? Meg a másik az, ha ténylegesen hozzájutnék a pénzemhez, akkor esetleg adnék neki valamenyni "borrvalót" vagy sikerdíjat ahogy ő nevezi, de egyenlőre-tudom nem az ő hibája-de még nem jutottam a pénzemhez se, a behjatás körüli dolgokért meg majd megitn külön suerződst kell csinálnunk, arra meg megint külön kell fizetni neki már előre.

2023. aug. 18. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván követelhet, (ügyvéd) de nem biztos hogy jogosan.
2023. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

"De halottam egy ismerőstöl, hogy a per végén még 10%-os sikerdíjat is kér"


Ha tényleg kérne, neked mondaná, nem az ismerősödnek. Ez nem olyan, mint amikor a falusi kocsmában a Jóskával megüzenik neked, hogy ne legeltess a nyárfaligetben, mert azt valaki nagyon nem akarja.

Eddig eszerint nem kért és ha nincs a szerződésben ilyesmi, akkor nem is kérhet.

2023. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ott nincs, ott annyi van, hogy 500 ezer forint a munkadíj, amit 2x 250 ezres részletben fizetek ki. Ezt meg már meg is tettem
2023. aug. 18. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen követelhet és ami jó hír, hogy be is fogja tudni vasalni rajtad, mivel te nem vagy ügyvéd. :)
2023. aug. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Száz ügyvéddel volt már dolgom a munkám során, de olyannal még sose találkoztam amelyik szégyenlősségében nem írta bele a megbízási szerződésébe teljeskörűen hogy mi jár neki. Meg olyannal se aki borravalót vagy hálapénzt várt volna el :-)

És itt most tök mindegy hogy volt-e per vagy sem (kivéve ha ezt beleírta) Ugye a te esetedben csak akkor került volna sor perre ha az adós ellentmond a fizetési meghagyásnak. De innentől már tényleg az a kérdés hogy miként hajtod be pénzt, na ott azért esélyes a 10% sikerdíj kikötése, mert előre nem tudható hogy 100 ezer forintot vagy 1milliót sikerül visszaszerezned.

2023. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mit mondjak, elég balek vagy, ha 500 rugót kifizettél egy meghagyásra és esetleg egy végrehajtásra.

A sikerdíjas ügy természetszerűleg olyan, hogy az ügyvéd nem kap megbízási díjat, olykor még a kiadásokat is maga finanszírozza meg és végül az általa elért (anyagi természetű) sikerből részesedik. Ez motiválja, ezért sikerdíj az ő honoráriumának a neve.

2023. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk őszintén szólva én is elhűltem, hogy ennyiért már félmilliót kell kicsengetni egy ügyvéd részére. Némiképp megnyugtat, ha más is sokallja. :-)
2023. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!