Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olcsó (akár nem régóta praktiz...

Olcsó (akár nem régóta praktizáló) ügyvéd Zalaegerszegen vagy vonzáskörzetében?

Figyelt kérdés
Sima eltartási szerződés lenne, semmi extra vagy csavar nincs az ügyben. Egy ügyvéd úgyis csak beírja egy formaszerződésbe az adatokat és lehitelesíti, ehhez még egy akár kezdő ügyvéd is elég lenne, a lényeg hogy olcsó legyen...

2023. júl. 29. 14:10
 1/10 MDaniel98 ***** válasza:
0%
Hívj fel párat és érdeklődj körbe.
2023. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a semmitmondó választ. Azért kérdeztem, mert aki esetleg olyan körökben mozog, hogy több ügyvédet ismer, pl ingatlanosok, bankosok stb többször kerülnek kapcsolatba ügyvédekkel, jobban rálátnak a témára. Ilyen válaszokat felesleges adni, semmi értelme....
2023. júl. 29. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ügyvéd úgyis csak beírja egy formaszerződésbe az adatokat és lehitelesíti, ehhez még egy akár kezdő ügyvéd is elég lenne, a lényeg hogy olcsó legyen."


Igen, mint ahogy azt te elképzeled...!


Látszik, hogy sok ismereted nincs az ügyvédi munkáról, csak amit max. filmeken láttál vagy mástól halottál...


Amit Te "sima" szerződésnek nevezel, ott le kell ellenőrizni a jogosultakat, a személyazonosságukat a JÜB - ön keresztül, ellenörizni kell az ingatlant, a szerződésbe bele kell írni bizonyos speciális clausulákat, mindazt, ami eltérés az általános szabályoktól, de a felek akarják.

Erre nem jó a sablon...


A szerződési sablonnak nagyjából 30 - 40 %-a szokott maradni a konkrét esetekben, de ezen kívül minden mást át kell dolgozni, az ügyféli igény szerint.

2023. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld. Mondjuk előrébb nem jutottam mert nem kaptam konkrét választ arra amit kérdeztem, mert nem jött át a lényeg úgy látszik....

Eleve az a minimum hogy leellenőrzik a személyazonosságok, az ingatlant, ez evidens számomra is, de ez nem annyira bonyolult munka, amelyik ügyvédnek meg egy sablon átirása gondot okoz az ne menjen ügyvédnek... Mint írtam semmi extra kitétel nincsen, amit le kell tisztázni azt meg természetesen letisztázom és még szép hogy pár mondatot z aktuális ügyre személyre kell szabni abból a sablonból. Többször kellett ügyvédi munkát igénybe vennem, illetve dolgoztam ügyvédnek is régebben... Nem lenézni akarom senki munkáját, félreértés ne essék, de ott nem azt fizeted meg amit tényelgesen csinálnak, az egy kis adminisztratív munka, hanem azt, hogy X évig tanulmányokat folytatott, fizeti a vállalkozása költségeit, stb. illetve lehitelesítheti azt az iratot amit megirat jó esetben a titkárnőjével, valamint minél régebb óta praktizál, minél nagyobb nevet szerzett magának a szakmában, minél nagyobb autót akar venni, annál vastagabban fog a toll.... Én is készítettem több okiratot, illetve van belelátásom sok jogi dologba (attól még nem képzelem magam mindet tudó jogtudornak), tudom értelmezni amit alá akarnak iratni velem, illetve ha nem értem letisztázom... Fentiek alapján akkor is egy olcsóbb, akár kisebb praxist vivő ügyvéd is elég hozzá, nem arról van szó hogy 50 év fegyházat kapjak vagy felfüggesztettet valamiért, ott nem biztos hogy az olcsóbb ügyvédre bízná az ember. Én tudom mit akarok a szerződésben, de ha már fizetek egy ügyvédnek a hitelesítésért, akkor irja ő a szerződést is.


Összességében nem szőrszálhasogatásra van szükségem, hanem ha valaki tud ajánlani olcsó ügyvédet, megköszönöm, ha csak a vakvilágba kioktat azzal nem jutottunk előrébb...

2023. júl. 29. 21:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg dolgoztál volna ügyvédnek, akkor tudnád, hogy a sablonok gyakran nem jók semmire..


Nagyon komolyan át kell dolgozni a mintákat a konkrét igényeknek megfelelően....

2023. júl. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elhiszem, köszönöm. Akkor is megbízok magamban és egy -akár kezdő- ügyvédben is annyira, hogy amit le szeretnék fektetni és amit meg bír fogalmazni a sablonokból illetve az adott ügyhöz kapcsolódóan kötelezően beleirandó dolgokból, az számomra megfelelő legyen, és mindezért minnél kevesebbet fizetni. Tudom értelmezni amit elém raknak, akkor se bonyolult az ügy, sokkal bonyolultabb ügyek miatt is voltam ügyvédekkel kapcsolatban, de az utóbbi jó pár évben nem nekem kellett szerezni ügyvédet, hanem a másik félnek, igy nem vagyok jelenleg otthon abban, hogy melyik ügyvéd drága melyik olcsó, telefonon meg nem szivesen mondanak árakat.
2023. júl. 29. 21:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Plána szombat-vasárnap :) Hétközben időhiányban szenvedek, azért kérdeztem, hogy minél kevesebb talpalással találjak egy számomra megfelelő megoldást/ügyvédet... A többit vele tisztáznám a helyszínen. Köszönöm.
2023. júl. 29. 21:18
 8/10 anonim válasza:
Találtál? Nekem is kellene.
febr. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még nem... Igaz nem ez volt az elsődleges tennivalóm :)
febr. 9. 08:06
 10/10 A kérdező kommentje:
...esetleg ha találsz, privátban megirhatod a tapasztalatod...
febr. 9. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!