Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ceg megteheti azt, hogy...

Egy ceg megteheti azt, hogy csak huszoneveseket alkalmaz?

Figyelt kérdés
Ehhez semmilyen magyarazatot nem fuznek, es fizikailag nincs is magyarazat arra, hogy miert csak 20asok tudnak elvegezni a munkat.
2023. aug. 20. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Igen.

Csak óvatosnak kell lenni és a hirdetésben ezt nem szabad leírni, mert diszkrimináció.

2023. aug. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Igazából, jogilag csak akkor lehetne belekötni,ha az álláshirdetés is tartalmazná,hogy húszasokat vesznek fel.


Ha nem tartalmazza, de egyébként meg csak ebbe a korcsoportba beleeső embereket vesz fel, akkor igen, megteheti.

2023. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igazabol nyiltan vallaljak, ezt ugy ertem hogy az allasinterjun a szemembe mondtak (de nincs rola hangfelvetelem).

De "nyilt titok" az egesz.

2023. aug. 20. 10:54
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Megteheti, igen.


A magyarázat meg az, hogy egy fiatal pályakezdőt jobban lehet formálni, a cégkultúra szerint alakítani. Nincs még annyi rossz berögződés meg "deamásikhelyennemígyvolt".

2023. aug. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Akkor idióták.

Okos cég azzal küld el, hogy vannak más jelentkezők is, majd értesítenek az eredményről.

Amit csinálnak, az már pofátlanság.

2023. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra, hogy rogziteni kene az egeszet (hangfelvetel), de attol felek, hogy az o engedelyuk nelkul nem lenne legalis, illetve jogilag felhasznalhato.


Sajnos ezek ilyenek..

2023. aug. 20. 10:58
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
De miért probléma ez? Mármint számodra értem, miért, amúgy kérdem.
2023. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván ő nem fiatal és bosszantja, hogy eleve esélyt se adnak neki.
2023. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Illetve hogy a tarsadalom nagy reszet ok nelkul kizarjak. Mert nincs ra magyarazat.

Eleg "sunyinak" erzem azt is, hogy csak az allasinterjun vagjak az ember arcaba azt, hogy ez is ugymond "kovetelmeny", amivel fizikailag nem is tudsz mit csinalni (akkor minek hivnak be?), hiszen az eletkort nem tudjuk megvaltoztatni. Amig szakmailag, lelkileg sokmindenre fel lehet keszulni, de lehetetlen kovetelmenyekre nem.


Ezen kivul mas problema nincs, csak nem ereztem igazsagosnak, es azt hittem, hogy mindenkinek egyenlo eselye van (csak azert mert zold a szemem, vagy barna... csak azert mert 20 vagyok vagy 40 :D ) 20 eves is lehet lusta, es 40 eves is lehet elszant es rugalmas. Szoval csak ezt a gondolataim voltak.

2023. aug. 20. 11:07
 10/18 A kérdező kommentje:
ezek a gondolataim voltak*
2023. aug. 20. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!