Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az behajtás során, amennyiben...

Az behajtás során, amennyiben az adóság behajthatatlan lenne,akkor annak, hogy lehet utánna járni, hogy az adós leíratott-e magáról ingóságokat, értéktrágyakat az adósság fennálása óta eltelt időben?

Figyelt kérdés
Röviden összefoglalva, van egy 2020/21-es munkabér tartozás, ami 8 számjegyű összeg, ez megitélte a munkaügyi bíróság is 2021 végén. De mivel az bérvédlemi alapból csak 1 millió forint körüki összeget kaptam meg, ezért külön bepereltem a főnökömet is, hogy a magánvagyonán is be lehessen hajtani a tartozást, le zajlott 2022-ben a megállípatási per, amit megnyertem, végül a marasztalási per július elején, ami kötelezte az összeg megfizetésére. Az itélkezési szünet miatt a jövő héten telik le határidő, hogy az összeget befiezsse az törvényszék számlájára. De viszont ezt nem fogja, ugyanis, már 3 éve nem vesz át semilyen levelet sem, a legutóbbi pernél is ügygondnok járt el a helyébe. Nyilván majd kérnem kell a behajtást, de erős a gyanúm, hogy mindent leiratott magéról, mert közel 3 év erre pont elég volt neki, így nem lesz behajtható. Úgy tudom ebben az esetben az ajándékozottal szemben is pert idníthatok, ha az pl közeli családtag. De honnan lehet utánna nézni, hogy pontosan mi mikor került le a nevéről, ha ez így van?
2023. aug. 20. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy leíratott magáról!

Eladott van

2023. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1) Úgy értem, hogy pl aljándékozza egy családtagnak. Ennek hogy tudok utánna nézni?
2023. aug. 20. 23:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy !
2023. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3) De akkor hogyan lehet ilyen pert indítani?
2023. aug. 21. 01:24
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy. Ilyen pert nem kell indítani. Mindenkinek jogában áll azt ajándékozni a családtagjainak amit szeretne.
2023. aug. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5) Nem teljesen. Létezek fedezetelvonás is. (Ha valakinek adósága van és akkor ajándékoz el értéktárgyakat, inagtalnokat)
2023. aug. 21. 09:51
 7/14 A kérdező kommentje:
2023. aug. 21. 10:49
 8/14 A kérdező kommentje:

"A szerződés fedezetelvonó jellegének és ebből következően a relatív hatálytalanság megállapításának feltétele, hogy a szerződés megkötésének időpontjában a jogosultnak a kötelezettel szemben követelése álljon fenn, amelynek a fedezetét a kötelezett el akarja vonni. A kötelezettől jogot szerző személlyel (a továbbiakban: szerző féllel) szemben történő perindításkor már az is feltétel, hogy a jogosultnak a kötelezettel fennálló jogviszonyából származó követelése az igény állapotába kerüljön, azaz bírósági úton kikényszeríthető legyen."



Forrás: [link]

2023. aug. 21. 11:01
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg is találtad a megoldást!
2023. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9)Igen.Csak azt nem tudom hol lehet pontosan utànna nèzni,hogy mikor mit ajàndèkozott elm
2023. aug. 21. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!