Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » El tudjuk még adni ezt az...

El tudjuk még adni ezt az ingatlant?

Figyelt kérdés

Amióta megörököltük az ingatlant a szomszéd állandóan perel minket meg a joggal kényszerít. A fia a kormányhivatalnak dolgozik és ezért azt hiszi mindent megtehet velünk.

Még egy teljesen egészséges diófát is kivágatott velünk csak azért mert árnyékolta a rózsáit. Pedig az a diófa úgylehet idősebb volt mint a nagymamám.

Most hogy találtunk vevőt az ingatlanra le akarja bontatni az istállót és jogi ügyet csinálni belőle hogy ne tudjuk eladni és tovább kínozhasson minket.

A vevőnk az ingatlanunknak a szembe szomszédja és vele nem merné megcsinálni ezt a pereskedés mint velünk. Tisztában van az ingatlan helyzetével is, ezért semmi akadálya nem lenne az üzletnek, csak ez a nő...


Most újra kaptunk egy levelet amiben köteleznek hogy 60 nap múlva bontsuk le. Nem tudom hogy ez olyan ügy-e, hogy az ingatlan eladhatatlan amíg le nem folyik. Vagy hogy hogy ki lehet-e kerülni valahogy. Megtámadni? Vagy húzni az időt amíg nyélbe nem sikerül ütni az üzletet... de már belefáradtam a szomszédba.


.


Kérlek segítsetek. Hálás lennék érte.



2023. aug. 23. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

A szomszéd semmi esetben sem kényszeríthetett volna titeket egy fa kivágására, akárhol dolgozik is a fia. Ti voltatok a hülyék, hogy kivágtátok. (A jegyzönél kellett volna tiltakozást beadni)

A ti telketeken semmi joguk sincs akármilyen épület bontását követelni, ebbe se menjetek bele.

A legokosabb lenne tényleg eladni, az új tulajjal nem tudnak ennyire kötözködni.

2023. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerjuk a reszleteket.


A rozsa miatt biztos nem kotelezhettek a fa kivagasra.


A bontasnak is van valami alapja ha tenyleg az onkormanyzat kotelez ra. Pl a telekhataron van es omlik a szomszed fele vagy ilyesmi. Szoval ettol fugg, hogy mi a jogos.

2023. aug. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A szomszéd indoka volt az hogy a rózsákat árnyékolja. A határozatban pedig a fa tönkreteszi a háza tetejét. Amíg a nagymamám élt addig nem tette tönkre (mert ő is tudta kezelni a nőt), de amint meghalt már teszi is tönkre...


És a bontás is furcsa módon ebben az 1 évben vállt sürgőssé, eddig nem volt az...


De igen elnézést mert nem említettem hogy a levél egy Határozat és már voltak felmérni a helyet (3 munkanappal a határozat kelte előtt).

2023. aug. 23. 18:51
 4/12 anonim ***** válasza:

anyósom szintén felháborodott, hogy a gyönyörű diófáját csonkítani, de inkább kivágni kellene a szomszéd követelésére.


Nos megnéztem anyósom diófáját amit a telek közepére ültetett vagy huszonöt éve, és bizony a szomszéd háztetőjét csapkodja, bontja...


Anyósom nagyhirtelen mehalt, a szomszéd azonnal jelenzkezett, ha nekünk nem kell, akkor ő megvenné a telket...

Attól kezdve a hagyatéki tárgyalásig(fél év) kedves volt, és nem kellett a fát csonkolni sem.



Tehát valami érdeke lehet a szomszéd nőnek...főleg, ha a fád rálóg a házára.

2023. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Faluban sokminden lehetséges döbrögik vannak. Ezért úr ott a sötétség - tisztelet a kivételnek.


Pont most volt a tévében, hogy jegyző cselekvésképtelennek próbált valakit nyilváníttatni, csak mert néhány hónapon belül tíz közérdekű adatigénylést is kért, és hát ez számára "zaklató" volt, és akkor biztos beszámíthatatlan.


Mondjuk, nem tudom, hogy addig nem értesültél az ügyről, és nem foglalkoztál vele. Milyen indoklással kell lebontani az istállót? Egyébként lehet panasszal élni, fellebbezni x időn belül.


A diófa, ha nem volt túl közel a kerítéshez, és a ház tetejét féltetette, akkor se kellett volna az egész diófát kivágatni, max egy-két ágat levágni.


Nem kell ennyire beszarni, bíróságon fellebbezhetsz, addig meg gyorsan eladod, és kész.

2023. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ingatlan per es tehetmentes. Ez az adasvetelik alapveto mondata.


Megkerdezted szemelyesen a szomszedtol,mi a problemsja az istalloddal?


Odamentel megszolni,h nincs-e budos? Renden van tartva?

2023. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi az indok a bontási határozatra?
2023. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2023. aug. 23. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ha az istálló tényleg ilyen állapotban van, akkor lehet, hogy gáz, hogy feljelentett, de tényleg jogos a határozat. Egy dolgot tartok csak benne túlzásnak talán, a kerítés állítási kötelezettséget, ami akkor is fennáll, ha mondjuk holnap megszűnteted a balesetveszélyt.


Amúgy meg a telek értékét növeli, ha azt a romhalmazt eltakarítod, és lehet, engem megutálni, ha nem vagyunk jóban (értsd, már nagyon alacsony a tűrésképességem veled szemben, és szomszédok vagyunk) lehet, hogy az én csőrömet is b***ná, hogy egy okádék romhalmaz van a szomszédságban, ami valószínűleg patkánytanya is, stb. lehet jogos elvárás a rendezett, normális kilátás. Lehet, hogy én ezt előbb igyekeznék szép szóval kérni, lehet, hogy nálatok is megvolt, csak nem hallgattál rá. De nem kell ezen annyit szenvedni.


Na de kapásból az első konténeres sittszállítót megnéztem, Budapest és környékén 10 köbméteres konténer 70 ezer forint, máshol gondolom, még olcsóbb. Rendelsz egy konténert, és családdal kalákában megoldjátok pikk-pakk a konténert elviszik, számla lesz, és ha jönnek ellenőrizni, akkor megmutatod, és kész. kerítésnek meg kiteszel egy sor téglát, nem tudom, hogy meg van-e határozva, hogy milyennek kell lenni a kerítésnek, pl. magasság, anyag. Ha nincs, akkor szerintem kénytelen lesz elfogadni annak, ha te azt mondod, hogy az, és nincs szabályzatban foglalva, hogy milyennek kell lennie. És igen, ha kutyád van, amelyik szabadon van engedve, akkor a kerítésért is balhéznék, és ha elkóborol a kutyád, és egy csepnyit is tartok tőle, akkor azért is feljelentenélek, az elkóborolt, megszökött (csak kicsászkálós) kutyáért is jó kis bírságot lehet kiszabni.

2023. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Annyire nincs rossz állapotban... szerintem 70 ezer Ft az egyáltalán nem olcsó, a fele fizetésem egy hónapra.

Az ingatlan ára így is 0 Ft mert nincs benne fürdőszoba sem vízvezeték vezetve az ingatlan területére. Maga a háznak nincs baja.


De akkor eladható az ingatlan amíg ez az eljárás van? Vagy így még fel lehet-e lebbezni ellene?

2023. aug. 24. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!