Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van felelősségünk akkor, ha...

Van felelősségünk akkor, ha az előző lakó (nem tulaj) levelei nálunk landolnak, de nem tudjuk továbbítani?

Figyelt kérdés

Nyáron vettünk egy házat, amit előtte kiadtak évekig, de a hirdetés előtt már egy ideje nem lakták. Érkezett immár másodjára egy idegen nevére (valószínű az előző lakó, de biztos nem a tulajék) sima levél gépkocsi biztosítótól. Természetesen nem bontottuk fel, de nem is kezdtünk vele semmit, mert fogalmunk sincs, ki ő, hol lakik, hol érhető el, stb. Az eladó külföldön él, és nem is tartjuk a kapcsolatot.

Elegendő, ha bejelentem a biztosítónál, hogy már nem itt lakik az a személy? Lehet nekünk felelősségünk azért, ha neki emiatt pl fizetési elmaradása lesz, vagy megszüntetik a biztosítást?



2021. jan. 4. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Nincs. Mi a 6-os számban lakunk az utcában, de a 60-asá rendszeresen nálunk köt ki. Szépen bedobom a kukába, nem csinálok belőle szívügyet.

Egyrészt az előző lakó kötelessége hogy bejelentse hogy már nem oda szólnak a levelei, ha ezt mégis megtette akkor meg a postásé.

2021. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az első jó nagy paraszt, hogy kidobja a levelet ahelyett, hogy 10 házzal arrébb vinné...


Kérdező:

Nincs. Ha rendes akarsz lenni akkor szólsz a biztosítónak, hogy itt ilyen személy már nem lakik, de amúgy az előző lakó dolga és felelőssége lenne ezt rendezni, tehát ha iktatod a kukába akkor se legyen bűntudatod.

2021. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
#2 Volt hogy elvittem nekik a levelet, nem egyszer és nem is kétszer. Már a postásnak is szóltam, mindhiába. Mikor már a nyolcvanadik levelet kaptam azt már a kukába dobtam. #1 voltam.
2021. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

3-as, és tehet róla az a szerencsétlen 60-as házban lakó, hogy a buta postásotok nem tudja a két számot megkülönböztetni? Ne őt büntesd már a postás miatt!

Annak lenne értelme, hogy újra meg újra panaszt teszel a postás ellen, hogy más levelét dobja be hozzátok. Előbb-utóbb talán eligazítják fönt. Bár, ott is olyan tré munkakörülmények vannak, hogy csak a megszállottak dolgoznak ott, meg akik máshova nem tudtak elmenekülni.

2021. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

#3

A postásotok a hülye, ezért te paraszt vagy a szomszéddal. Teljesen érthető...

2021. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos érthető az első válaszoló beletörődése is. Nálunk is volt ilyen másik címen, hogy másokét hozzánk dobta, nekünk meg volt, hogy feltűnően sokáig nem jött levél. A postás lecserélődött, a probléma megszűnt.

2021. jan. 4. 10:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben jelezném a biztosítónak. Ennyit tudsz tenni, de ezt is szívességből, mert egyébként nem a te dolgod lenne.
2021. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megírtam nekik!
2021. jan. 9. 11:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!