Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Taktikai kesztyű vs bicska....

Taktikai kesztyű vs bicska. Fegyver-fegyver ellen jogos önvédelem?

Figyelt kérdés

Amíg nem volt felvétel mindenki a gazember gyilkost szidta (én is).

Viszont van vágatlan felvétel (9 perces), és a gyilkos barátnője is nyilatkozott:

[link]


Ennek fényében jogos volt az önvédelem?

A pincér (kék póló), az edző, és a fehér pólós gyilkos is hibázott.

A pincér volt kb a legnagyobb barom. Nem fogadta el a bocsánatkérést. Odahívta az edzőt, hogy verje meg a fehér pólóst. Miután mindenki a földön volt, utána sunyin rugdosódott, meg székkel ütött.

Az edző is gyökér volt. Kesztyűben odamegy, és kb rögtön le is csapja a tagot… Kész kabaré. Ti kinek adtok igazat?


2023. aug. 27. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Hát ebből nem lesz jogos önvédelem az biztos. Viszont szerintem az emberek jelentős része hasonlóan reagált volna, ha megtámadják. Valószínűleg itt is enyhítő körülmény lesz.


Szerintem a legutóbbi Deák téri késelés is hasonló lehetett. Ott is mindenki a késes srácot ekézte, mert hát aki késsel megy az ölni megy. Közben meg 4 fős cigány banda kötött bele. Gondolom ott is elcsattant 1-2 pofon aminek megtorlása lett a késelés.


Én azt mondom, hogy cigány, kidobó, egyre megy, alja állat mind a kettő.

2023. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem jogos önvédelem. Ha ez jogos, én is bemehetek valahova, beszólok mindenkinek, lekever nekem egyet valaki ott lévő haverja, aki mellesleg ott dolgozik biztonsági őrként, és nekem jogom lesz gyilkolni. Ezer sebből vérzik az egész.
2023. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%

A késes nem volt életveszélyben, úgyhogy nem nevezhető arányos önvédelemnek ölni.


Az más kérdés, hogy a helyében engem is elöntött volna a düh, és lehet, hogy ezen a ponton én is szúrtam volna. Nem mentegetni akarom, de itt elsősorban a biztonságiak nem kezelték megfelelően a helyzetet, de abban is biztos vagyok, hogy nem kaptak megfelelő képzést, azaz végső soron a tulajt tenném felelőssé.

2023. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%
#3 ne találkozzunk mert azonnal lecsuklak.
2023. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%
3, jó tudni, hogy ennyi potenciális gyilkos van az országban, aki két pofon miatt halálra szúrna emberi lényeket. Meg annyi eszetek nincs, hogy a primitív kisebbségi csak idegállapotba került, nem magát akarta megvédeni a nem létező veszélytől.
2023. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

Ha valakitől kapsz egy kiütéssel járó állast, és utána mikor észhez térsz halálra szúrkálod. Abban mi az önvédelem kérdem én???


Ilyen esetben ugy kell eljárni hogy feltápászkodsz és kihívod a rendörséget


Bebaszna ha valaki megüt valakit akkor azt jogosan agyon lehetne szúrkálni!

2023. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

A biztiőr tényleg azonnal leütötte az embert, aki konkrétan úgy beszédült, hogy a földre került. Ekkor valóban ő hibázott és bár nem hallani ki mit mondott, mikor találkoztak, kb tényleg azonnal leütötte.

Viszont ahogy látom, nem ütötte továbba földön, emiatt a jogos védelem több mint valószínű nem fog megállni (csak azért mindom, mert olyan zavaros és kisatírozott a felvétel, hogy nem látom pontosan mit művel a biztiőr az ütés után).

Érdekes helyzet és abszolút rosszul kezelte a pincér és a biztiőr is. Nem értem, minek kellett balhézni, majd azonnal indokolatlanul fizikai támadásba kezdeni.

2023. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ma 19:36


Miért?


ma 19:38


Milyen pofon? Nézd már meg a videót.

2023. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A késes nem akart támadni. A kezét nyújtotta, hogy legyen béke.

Erre egy taktikai kesztyűt viselő profi boxoló odamegy, és rögtön sunyi módon lecsap.

Itt két agresszivitásra nyitott ember egymásra talált, egy ott maradt… nem érdemelt halált a sportoló, de attólmég elég hülye volt, hogy verekedést kezdeményezett.

Bár tényleg ez a jellemző a biztonságiakra. Agresszív állatok. Nem kérdeznek, hanem rögtön ütnek. (tisztelet a kivételnek)


A késes a kiütést követően jogosan gondolhatta, hogy a támadásnak nincs vége, ezért jogosan vette elő a fegyverét ő is. Ha a csaj nem áll oda a kiütés után, akkor a biztiőr szerintem gepálta volna még (mozgása arról árulkodik).

2023. aug. 27. 20:04
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez jogos önvédelem volt.
2023. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!