Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az normális, hogy a kiszállítá...

Az normális, hogy a kiszállítási költséget is vámoltatja a posta?

Figyelt kérdés

Európán kívülről adtam fel egy csomagot, tartalmának összértéke 10000 forint volt. Viszont a szállítás 25 000 ft környéke volt.


Számlákkal tudtam bizonyítani, hogy ennyit ér, ami benne van. Rokonoknak ajándékokat akartam letudni, s már úgy voltam vele, hogy kifizetem, csak ne legyen ezzel több dolgom, poggyászban nem tudtam volna hozni...


Telefonon kerestem az ügyintézőt, az !!üvöltözött!! velem, hogy mennyi bajt okoztam neki ezzel a csomaggal.


Aztán most jött az értesítés, 6000 forint vám. Amúgy 2 hónapig ült a csomag Vecsésen, emailekre nem válaszoltak stb ...



2023. aug. 30. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg nem tehetik meg, a gyakorlatban megteszik és nincs semmi következménye.
2023. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Igen!


"7. Mennyi áfát kell fizetnem?

Az általános forgalmi adót a termék vételára és az esetleges szállítási és biztosítási költség alapján állapítják meg.


8. Vámot is kell fizetnem a külföldről rendelt küldemények után?

A 150 eurót meg nem haladó ún. belső értékű küldemények 2021. július 1-je után is vámmentesek. Ez a vámmentesség azonban nem vonatkozik a jövedéki termékekre, például az alkoholtartalmú termékekre, dohánytermékekre, valamint a parfümökre és kölnivizekre. Ezekre a termékekre, valamint a 150 eurót meghaladó értékű árukra a kereskedelmi vámtarifa alapján számított vámot is ki kell fizetni"


[link]

2023. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden orszagban igy van, ez a nemzetkozi gyakorlat.



39F incel

2023. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BlackSword ***** válasza:

Nem a posta vámolja meg, hanem az állam, a posta csak végrehajtó szerv...


Igen, jogos, hogy ÁFA-t fizetsz termékre és szolgáltatásra... ez mindenhol így működik...

2023. aug. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!