Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy nagyobb összegű hitelt...

Ha egy nagyobb összegű hitelt szeretnénk felvenni felségemmel, a pénzintézet azt mondta kötelező a biztosítási feltétel megkötése, a pénzintézeten belül. Ezt hogyan értsem jogi szempontból?

Figyelt kérdés
Ez valami halálozás esetére szólna ez a biztosítás? Vagy az esetleges háborúra? Nem tudom mire gondoljak. Érdemes így hitelhez jutni? Ez megint egy külön kiadás.
2023. aug. 31. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűleg hitelfedezeti biztosításról van szó, aminek elég sok oka lehet, de ezt úgysem fogják az orrodra kötni. A szerződéses feltételeket viszont illene tudni, ezek nyilvánosak szoktak lenne a bank oldalán.
2023. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a hitelfedezeti biztosítás nélkül, nem nagyon adnak már nagyobb összegű hitelt.


Ha veszel egy ingatlant és netán meghalsz, az örökösök meg lemondanak az örökségükről, akkor a banknak nem lesz,aki megfizesse a hiteledet.Erre van a hitelfedezeti biztosítás.


Viszont, ilyen biztosítást nem muszáj a banknál megkötnöd, több biztosítótársaság is van.

2023. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a hitelintézet nem kívánna biztosítékot a pénze visszakapásához, már rég nem lennének ilyenek. Ennek az a lényege, hogy arra az esetre, ha bármi okból nem fizeted vissza a tartozásodat, legyen honnan törvényesen visszaszerezni. Például egyéb vagyontárgyad, vagyonos kezes, stb.


Én azonban nem ezen aggódnék, ugyanis hogy fizetek-e, elsősorban rajtam múlik, illetve azon, elég jól ismerem-e önmagam képességeit. Ennél nagyságrenddel rosszabb az a problémakör, amit nemcsak nem én irányítok, de nem is ismerek előre. Jelen esetben a romló gazdasági helyzet a munkaalkalom lehetőségeit rontja, ami gyengíti a fizetőképességet. Ez ellen a hitelezők kamatemeléssel védekeznek, ami az adóst még lehetetlenebb helyzetbe hozza. Elég ehhez a valutaválságból eredő piszkos manipulációkkal tetézett bedőlést említeni, ahol százezrek vesztették el mindenüket.


Ezért mindenekelőtt a hitel nagyságához mért jövedelmi viszonyokat kell megvizsgálni, továbbá ennek jövőbeli eshetőségeit. Ha nincs komoly esélye jövedelmed stabilitásának, egy jókora hitellel az erdőben lakást és szellemi lezüllést garantálod.

2023. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi fiatal házasok vagyunk, és a babaváró hitelre gondoltam a kérdésemmel. 10.000.000 Ft ot kapnánk. Mivel egyik ismerősömék felvették ezt a hitelt, megszületett az egyik baba, és nem sokára az anyuka váratlanul meghalt. Közben az anyuka számlájáról felvette a 10.000.000 Ft hitelt, azonban erről a férje nem tudott semmit, és nem is tudja hová tűnt ez az összeg.Ilyen esetben mi a helyzet?
2023. aug. 31. 17:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted Kérdező?


"Közben az anyuka számlájáról felvette a 10.000.000 Ft hitelt, azonban erről a férje nem tudott semmit, és nem is tudja hová tűnt ez az összeg.Ilyen esetben mi a helyzet?"


Ki vette fel a pénzt, az anyuka? A férje tudta nélkül? És később se szólt róla?


Hát... vagy nagyon átverték, vagy Ő a legszerencsétlenebb balf@sz a világon..

Biztos, hogy tényleg meghalt az anyuka?

2023. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!