Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem a volt tanáromat?

Feljelenthetem a volt tanáromat?

Figyelt kérdés
szoval a story az lenne h miután elballagtam gimiből visszajártam a rajzszakkörre a barátaimhoz. ott egyszer a tanárral volt egy nézeteltérésünk a dresscoderol amit be akarnak vezetni (én illedelmesen elmondtam a véleményem h nem értek vele egyet, a tanár szerint pedig “szegény férfi tanárok h birják ki azt h női testek vannak előttük” pedig 18 év alatti lányokról van szó”) a tanárnő elkezdett személyeskedni miután rájött h nem jutunk közös pontra és lek*rvázott, meg ha megerőszakolnak az az én hibám stb. kitiltott utána a szakkörről amugy. gimi alatt se voltunk jóba, nem végezte rendesen a dolgát (művészeti suliba akartam tovább menni és nem készitett fel), volt h bent tartott zárás utánig h szidjon h egoista k*rva vagyok mert azt mondtam a tanáron is múlik a gyerek átlaga illetve egyszer a tudtom nélkül nevezett be egy versenyre amihez kellet az enyém és anyám aláírása is amiket nyilván meghamisitott meg ugye az adataimat is megszerezte amiket ő elvileg nemtud hisz nem az osztályfőnököm. a dresscodeos vita után terjesztette rólam h pszichés gondjaim vannak és nem vagyok normális meg ilyenek, ezt például több osztálynak is mondta. gimi alatt pedig többször ugy rakta ki névvel a rajzaimat facebookra h mellé a szövegben utalt arra h leszbikus vagyok ami nem igaz (viszont azért a miniszoknyát azért veszem fel h a férfiak elképzeljenek meztelenül logikus nem?) amivel veszélybe is sodorhatott volna, mondta h miattam lett leszbikus a fél gimnázium mert nemtudom terjesztem ezt a betegséget xd illetve hozzátenném h nagyon manipulálja egyes diákjait h mindent mondjanak el neki (trauma, családi háttér, szexualitás stb) amiket bármikor elpletykál ha összeveszik a diákkal (mint h nekem pszichés bajaim vannak. egyszer emlitettem h am szeretnék egy pszichológust mert nem érzem olyan jól magam). nemtudom ezért am feljelentheteme főleg h fizikai bizonyítékom semmiről sincs (a hamisitott papirt soha nem láttam csak közölte h beadta a jelentkezésem) de szemtanú szinte mindenről, még a dresscodeos vitánkról is. ha nem jelenthetem fel véletlen bármit tehetek ez ügyben? nagyon zavar h ott tanít még és a barátaimmal is egyre bunkóbb illetve továbbra is erőlteti ezt a “mondj el nekem mindent én vagyok a gimis anyukád” dolgot…ma is megríkatott egy gyereket mert el kellett mondania valamit az osztály előtt ami neki traumatikus és kényes téma, mert hát “igy lehet ismerkedni”. bármilyen tanácsot elfogadnék h mit tehetek.

2023. szept. 4. 20:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

Nem jelentheted fel. Ezekben amiket leírtál nem történt bűncselekmény. A hamisításos sztori meg szerintem így nem kerek. Megkéne hallgatni a tanárt is.

Te pedig nem azért jársz a suliba, hogy vitatkozz a tanárokkal. Sz*os érettségivel nem kéne legénykedni... Én elhiszem, hogy a tanár se kutya, de előbb lekéne tenni valamit az asztalra.

2023. szept. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Hát, az írásmódod alapján amit bizonyosra veszek, hogy nem igaz az az, hogy "én illedelmesen elmondtam a véleményem h nem értek vele egyet".

Ilyen szituáció soha nem azzal kezdődik, hogy az egyik "illedelmesen elmondja, hogy nem ért vele egyet". Ha illedelmes lettél volna akkor nem mész bele egy ilyen vitába.

" meg ugye az adataimat is megszerezte amiket ő elvileg nemtud hisz nem az osztályfőnököm."

Van egy nagyon körülményes, rettentően fondorlatos módja a titkos adataid megszerzésének - most elárulom neked hogy később ki tudd védeni. belép a tanár a Kréta nevezetű naplóba, ott rálép az osztályod oldalára, majd kiválasztja a neved mellett a megfelelő ikont ami az adataidat jelöli és rákattint. Ezzel minden egyes iskolai pedagógus, akár tanít téged akár nem, meg tudja nézni az adataidat. Sőt, most el fogsz szörnyedni! A tankerületben ahová az iskola tartozik, ott is mindenki jogosult ezt a rendkívül bonyolult manővert végrehajtani és meg tudják szerezni az adataidat - amiket nem mellékesen pont azért írtak oda be, hogy ezeket a pedagógusok bizony meg tudják ott nézni ha kell.

Azt, hogy benevezett egy versenyre, azt illene megköszönnöd, mert azt bizonyítja, hogy bízott benned és látott benned valamiféle lehetőséget. Persze már tudja, hogy tévedett, de hát ilyen a világ, a tanárok mindig reménykednek, hogy a tanítványukból értelmes ember lesz idővel - aztán a te példád is mutatja, hogy sokszor ez nem sikerül.

2023. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 lencsefőzelék ***** válasza:
89%
Ha egyszer majd hivatalos levelet írsz (legyen az feljelentés vagy bármi más), javaslom a rövidítések (pl. h betű) hanyagolását és a mondatok nagybetűvel való kezdését.
2023. szept. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Azért itt van baj, na. Nem egy, és nem kicsi.
2023. szept. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
A pszichés gondokat innen most aláírom.
2023. szept. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem lehet ezek alapján megállapítani, hogy mennyi a valóság ebből a történetből és mennyi a te szándékos vagy nem szándékos ferdítésed.

Ennyi alapján nem zárnám ki, hogy a tanár hibás de az is tökéletesen látszik, hogy nagyon egyoldalúan nézed a szituációt. Mindig a másik a hibás és el sem gondolkodsz azon, hogy te is hibázhattál.

Pedig ezen nem ártana, egy kis önkritika.


A kérdésre vissza térve ezek alapján nem jelentheted fel.


Ezenfelül sok diáklány tényleg úgy öltözik, hogy azt a sarkon dolgozó nők is megirigyelnék. A legrosszabb az, hogy ezt a szülők engedik is. Az udvarra sem kéne kiengedni a gyereket otthon olyan ruhákban amikben egyes szülők a gyereküket küldik iskolába.

2023. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos Magyarországon egy szóbeli becsületsértés (le*rvázás), és a nyílt áldozathibáztatás (ha megerőszakolnak, az a te hibád) nem ok az igaszságszolgáltató szerveknek arra, hogy egy ilyen ember ne dolgozhasson gyerekek közt.

Pedig atán nagyon jó hatással lehet a gyerekekre, ha azt tanulják, hogy egy erőszaktevő nem hibás, csakis a nő telet mindenről...

2023. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

7

Az erőszakoló hibás. Ez fix. De nem csak egy ember lehet a hibás egy esetben és igen, amilyen ruhákban járkálnak egyesek azzal nem éppen azt segítik elő, hogy ne erőszakolják meg.


Ha én késő este elmegyek arra a környékre ahol tudom, hogy sok késelés szokott történni és a rendőrök sem mernek arra menni majd ott elkezdem provokálni az embereket akkor ebben az esetben csak a késelő lesz a hibás én pedig csak a szegény áldozat?

2023. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#13:36

Egy szóbeli inzultálást (pl le*rvázást) nehéz bizonyítani és még akkor biztos, hogy büntetőjogi kategória. Az ilyenek minden naposak és muszáj megtanulni a helyén kezelni


Ezaz áldozathibáztatós duma meg elég rossz irányba tereli a dolgokat. Sajnos vannak helyzetek amiket muszáj megelőzni és nem csak az erőszak területén. A lányokat minden ok nélkül megerőszakolhatják a fiúkat minden ok nélkül megkéselhetik.... Attól hogy senkinek sincs joga megtámadni a másikat ezekre még felkell készülni és megpróbálni megelőzni.

2023. szept. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

na akkor

a “szaros érettségimmel” soha nem legénykedtem de oké. a suliba pedig nem azért mentem be h a tanárral veszekedjek, mint mondtam a barátaimhoz mentem, meg néha megmutattam a munkáimat a tanárnak h miket csinálok egyetemen. a vita pedig tényleg egy teljesen normális beszélgetésként kezdődött én se emlékszem mikor durvult el ennyire olyan hirtelen történt. a dresscode elleni véleményem se az volt h ja simán bemehet a 16 éves gyerek fehérneműben az iskolába, hanem h inkább akkor mondják el nekik h miért lehet veszélyes ahogy egyesek öltözködnek meg stb minthogy hazaküldik őket mert látszik a válluk. és igen én is voltam vele bunkó amig odajártam suliba és igen nem vagyok mentálisan teljesen egészséges de nemhiszem h ez most a világvége. a kérdést pedig azért tettem fel mert volt ismerősöm aki szerint feljelenthettem volna, de a rendőröket ismerve nem gondoltam h kezdenének vele valamit ugyhogy inkább kértem itt is egy véleményt.

a versenyre visszatérve h meg kéne köszönnöm…biztos nem. mondta h nem kötelező rá jelentkezni, utáltam a témát és szimplán nem akartam. majd beadta a jelentkezésem tudtom nélkül és közölte h ha nem csinálom meg akkor megbukok félévkor. nagyon sajnálom de ha egy rajzverseny témája nem érdekel és nincs rá ötletem nem fogom megcsinálni, mert akkor inkább nem adok ki munkát a kezem alól mint h olyan szart adjak be a versenyre mint amit sikerült összehoznom egy héttel a határidő előtt.

hivatalos levelet pedig nyilván nem ugy írnék meg mint ezt a kommentet vagy a kérdést, ennyi eszem azért nekem is van.

de mindegy köszönöm a válaszokat h sajnos semmit se tudok vele kezdeni

2023. szept. 5. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!