Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy zaklatási ügyben hogy...

Egy zaklatási ügyben hogy őrzöd meg az email-eket bizonyítékként?

Figyelt kérdés

Azt mondták a rendőrségen ne töröljem őket. Viszont nem akarom az Inbox-ban látni és az újonnan kapott email-eket se akarom, hogy mutassa.

Blokkoltam az email-címét így a Gmail elvileg automatikusan spam-ba teszi majd. A mostani leveleit is átraktam a spam-ba, de elvileg 30 nap után törlődnek onnan.


Le lehet őket valami külső tárhelyre menteni úgy, hogy később bíróságon bizonyításkor fel lehessen használni?



2023. szept. 5. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet tölteni eml fájlba, aztán a levelezővel megint meg lehet nyitni, próbáld ki, én még nem csináltam, vagy átküldöd egy másik levelezőbe amit nem használsz csak fent tartod alkalmanként belépsz.
2023. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csinálsz gmailen belül egy mappát és oda behúzod őket.
2023. szept. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy külön mappát létrehozol, abba mozgatod át.
2023. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a különmappás dolog tetszik.


De mi van ha újra ír? Be lehet állítani, hogy az általa küldött email-ek automatikusan oda menjenek?

2023. szept. 5. 13:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 szűrővel be tudod állítani.


illetve ha archiválod őket akkor az inboxban nem jelennek meg, csak az összes levél között.

2023. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezekről a szűrőkről tudnál még mondani valamit?

Sose használtam még ilyet.

Hogy kell beállítani pl?

2023. szept. 5. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 tök egyértelmű a használatuk. Keresd meg a beallitasokban a szűrőt. Külön fülön van.
2023. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az #1-es eml-es megoldása nem jó, lehet hogy lementi, de ha nagyon akar valaki, bármikor gyárthat úgy eml fájlt, hogy valójában a gyanúsított nem is küldött semmit, ezért szerintem el se fogadnák a hamisíthatóság miatt (kb olyanint ha elfogadnák a személyi fenymásolatát egy bankban nagy összegű pénzfelvételnél) , fontos hogy ahova ment az e-mail, ott megmaradjon a szerveren, így a rendőrség megtud győződni arról, hogy tényleg írt és azt amit. (Akár az e-mail szolgáltatótól is ki kérhetik az összes adatot az e-maillel kapcsolatban -> ip cím stb) A mappába rakás jó ötlet, mivel az a helyén hagyja a bizonyítékot
2023. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akár ki is nyomtathatod, vagy lefényképezed.
2023. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!