Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kocsmákban/dohányboltokban...

Kocsmákban/dohányboltokban mennyire nézik meg a személyit?

Figyelt kérdés
Tehát ha valakire gyanakodnak és megnézik a személyit akkor elkezdik számolgatni vagy csak ránéznek az évre és ha stimmel akkor odaadják a szeszes italt/cigit hónaptól függetlenül. Tudom mindenki máshogy csinálja de mi a gyakori? Mielőtt még jönne, hogy ne vegyek ezt azt 18 alatt, nem azért kérdezem, csak érdekel mennyire veszik komolyan a protokollt.

2023. szept. 5. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen megnézik, hogy tényleg nagykorú vagy-e, mert elég sok az ellenörzés. (Mármint hogy olyan valaki akar vásárolni, aki nem jogosult rá, ha nem néznek utána, akkor megbüntetik öket - már csak ezért sem kockáztatnak, nem tudhatják elöre, ki az, aki tényleg vásárló lenne, meg ki az, aki le akarja öket buktatni)
2023. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A dohányboltokban eléggé nézik.


Anno a régi szép időkben, simán tudtam 15 évesen cigit venni.Manapság ez lehetetlen lenne.

2023. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Dohányboltokban eléggé, tőlem még kb. 21-22 évesen is kérték (alacsony, vékony vagyok), de ráadásul úgy, hogy ahogy bementem, már mondta is bunkó mogorva fennhangú stílusban, hogy személyit... (Mellékesen csak üdítőért/ásványvízért szoktam dohányboltba járni, nem dohányzom). Most 25 éves vagyok, most egy jóideje már nem kérték.


Kocsmát nem tudom, nem járok kocsmába, az sem az én szórakozásom.

2023. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
#hüvelygomba? Mi a here? XDDD
2023. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az is lehet, hogy valami a GYK számára ismeretlen szót akart írni a kérdező, amit automatikusan annak fordított le a szerver :D
2023. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!