Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A személyi jogok hogyan szólnak?

A személyi jogok hogyan szólnak?

Figyelt kérdés
A személyi jogok hogyan szólnak, ha édesanyámnak küldtem egy fotót az orvosi várakozóból, hogy tele van emberrel, és sok ember arca látszódik? Én kitakartam mindenkiét, de ha nem szükséges, következőleg nem fogom.

2023. szept. 8. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségi jogok.

Ezért nem találtad meg a gugliban.

2023. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem konkrétan valakiről készült a fotó, és pláne nem is publikáltad nyilvános felületen, abból nem lehet baj.
2023. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Orvosi várónem közterület, és mivel egészségügyhöz tartozik, így még védettebb adatról van szó. Lényeg a lényeg, nem is fotózhattál volna.
2023. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tájékoztatást!

Legközelebb nem fogok fotót készíteni ilyen területen.


Pont ezért kérdeztem, életemben sosem sértettem szabályt és törvényt, és ezután sem szeretnék. Úgy gondoltam, hogy az arcok kitakarásával nem sértek szabályt, mert lényegében senkit nem lehet felismerni.

2023. szept. 9. 19:21
 5/8 A kérdező kommentje:
#2 Tehát az édesanyámnak vagy ismerősömnek elküldhetem?
2023. szept. 9. 19:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Bár ők is tovább küldhetik bármikor, akár szégyenbe hozhatok valakit, ezért szokásom kitakarni minden arcot.
2023. szept. 9. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Amíg nem osztod meg nyilvános helyen nem téma, hogy mit/hol fotózol (célirányosan valaki fotózásán kívül). Ha nyilvános helyre feltetted volna (pl. Facebook csoportba), akkor ki kell takarnod rajta az arcokat, ezalól kivétel az ún. tömegfelvétel. Az, hogy anyukádnak elküldted azzal a mondanivalóval, hogy baszki de qrva sokan vannak, abból biztos nem lesz bajod. Gondolom anyukádban megbízol azért, hogy nem kezdi el terjeszteni :D
2023. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es! <3 <3 <3 <3
2023. szept. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!