Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy olasz ingatlanos weboldal...

Egy olasz ingatlanos weboldal tud ellenem végrehajtást kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Regisztrációkór nem kellett lakcímet és semmit megadni, csak a Revolutos virtuális kártyámat és az e-mail címemet tudja a rendszer.


Belefutottam sajnos ebbe az 1 eurós prémium accountba amit elfelejtettem kikapcsolni 7 nap után és automatikusan kiállított nekem a következő 28 napra egy 39 eurós számlát amin csak az e-mail címem szerepel, illetve az összeg.


Szerencsére a Revolut letiltotta gyanús követelés miatt a tranzakciót, illetve pénzem sincs elég a kártyán ha le akarnák húzni róla.


Tudom ez a része az én hibám, hogy nem cancelleltem a feliratkozást időben. De teljesen kiment a fejemből, mert legalább 15 helyen keresgéltem kiadó szobát Erasmus félév miatt. Sajnos ez a 39 euró most elég nagy érvágás lenne nekem így a semmibe kiadni.


Az ÁSZF szerint 14 napig lemondhatom, ha nem használtam még a weboldalukat.


Szerintetek, ha a lemondásra nem reagálnak, és nem szüntetik meg a felrótt számlát, akkor ha nem fizetek ők fognak végrehajtást kezdeményezni?


2023. szept. 12. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

"cancelleltem"


A magyar nyelvet nem tanultad meg?

2023. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alex Fly ***** válasza:
100%
A regisztrációkor elfogadott felhasználási feltételekben mi szerepel?
2023. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

aki ilyent elfelejt, az ne csodálkozzon semmin...törölni kellett volna, de te nagyban gondolkodtál...


Nem ismerem a követelő céget,de a kamatok miatt akár évek múlva is fizetned kell(akár öt-tízszeresét is az eredeti tartozásnak)


Ma már nem felejtenek, nem írnak le veszteségként.

2023. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ÁSZF csak annyit fűz hozzá, hogy ha nem teljesítek, akkor minden további nélkül megszűntetik a felhasználómat.
2023. szept. 12. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek hogy fizetés nélkül igazi számlát állítottak volna ki. Az inkább csak egy proforma-féleség vagy díjbekérő lehet, olcsó beprobálkozás... Habár abban sem vagyok biztos hogy EU-ban bejegyzett cégről van szó, de ha olasz lenne akkor is érdemes megnézni hogy pontosan mit is küldtek.
2023. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!