Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést a helyi...

Tehetek feljelentést a helyi lovas kis csajok ellen, akik állandóan a házam elé sz@ratják a lovukat?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, hogy ezeknek a lovaknak óraműpontosan működik az anyagcseréjük, vagy csak az elkényeztetett lányok utálnak engem, de rendszeresen a lócitromot kell kerülgetnem. Aszfaltozott utcáról van szó, nem valami tanyáról!

Az a baj a jegyzőnek hiába szólok... ez egy ló mániás kisváros. Állandóan lovasnapokat tartanak, meg szüreti bálokat.


Gondoltam már rá, hogy elkapom ezeket a lovas embereket, és kezükbe nyomok egy diszperzites vödröt, és egy kis lapátot. Ne nekem kelljen már mindig felszedni...


2023. szept. 18. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy ezek a kiscsajok már vérbeli profik lehetnek, mert ritka az olyan tökéletes összhang a ló és a lovas között, hogy a lovak mindig ugyanazon a helyen vezényszóra sz@rjanak... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2023. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha a kutyások képesek felszedni az ürüléket, akkor a lovasoknak miért nem megy? Visz magával egy vödröt, vagy akár szemeteszsákot, ha a vödörbe nem férne.
2023. szept. 18. 21:20
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Én vennék egy startpisztolyt. Szól majdnem akkorát mint egy petárda és engedély nélkül tartható. Amikor arra járnak a lovasok elindítanám a 4x100-as váltót a kertemben. Akkor legalább egyértelmű lenne mitől szarják össze magukat a lovak.
2023. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a lovak után is, ugyan ugy össze kell szedni, ahogy a kutyák után.
2023. szept. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz kérdező?


Szívesen odaköltöznék....


Egyébként nem a lovas mondja meg hogy ló mikor "ürítsen".


A lovak relatíve kis gyomorral, de annál hosszabb bélrendszerrel rendelkeznek, így az anyagcseréjük sem éppen gyors.


max. annyit lehet tenni, hogy nem lovagol arra, ahol aszfaltozott utca van...

2023. szept. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

2 - es!


Látom még életedbe nem lovagoltál, max. a vásári lovas körhintán ülhettél lovon..


3 - as!


Egy jól képzett ló nem ijed meg semmilyen külső zaj forrástól.... de ha mégis, azt a lovas megoldja... meg tudja fogni a lovat, ha megugrana.


Az én lovaim mellett akár láncfűrészt is túráztathatnál, nem foglalkoznának vele, mert meg vannak rá tanítva, hogy ne ijedjenek meg.

2023. szept. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2012. évi II. törvény

196. § (1) Aki

a) a közterületet, a közforgalom céljait szolgáló épületet, vagy a közforgalmú közlekedési eszközt beszennyezi,

b) a felügyelete alatt lévő állat által az a) pontban megjelölt helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik,

szabálysértést követ el.


Nyilván nincs értelme rendőrt hívni, ha nincs ott a lovas és már csak végterméket tudod bemutatni, de ha tudod melyik lovasklubból jönnek a lovak, esetleg kamerafelvétel alapján látszik a lovas, akkor be kell menni feljelentést tenni a rendőrségen. + jegyzőhöz még egy kört tenni és az asztalra csapni, mert ez az ő dolga is részben

2023. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentest szerintem nem tudsz tenni a rendőrségen, de tehetsz bejelentést az önkormányzatnál, mert ahogy a kutyakakit ossze kell szedni, a lócitromot ott hagyni sem szabályos.
2023. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, amit idéztél, az vonatkozik az úttestre is?

Mert az úttest (járda, kerékpárút stb.) nem épület és nem is közlekedési eszköz. Legalábbis én így gondolom.


Kérdező, ahelyett, hogy itt füstölögsz, kapd el egy körre azokat a helyi lovas kis csajokat, aztán nem leszel ilyen frusztrált, ők meg lehet, hogy örömükben önként letakarítják az úttestet előtted. :-)

2023. szept. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Közterület:)) azzal kezdődik
2023. szept. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!