Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell ahhoz csinálni, hogy...

Mit kell ahhoz csinálni, hogy valakit letöltendőre ítéljenek?

Figyelt kérdés
Idén februárban betörtek hozzám, és a garázsomból kb. 200e Ft értékben loptak szerszámokat. Már a helyszínelés napján sejtették a rendőrök, hogy pontosan kit kell keresni, (gyanítom azért, mert már volt előélete) és két nap múlva el is fogták. A gyanú beigazolódott, valóban a keresett személy volt a betörő, be is ismerte, de addigra már elpasszolta a szerszámokat és én nem kaptam vissza semmit. Szerintem semmilyen bírósági tárgyalás nem is volt, legalábbis engem nem hívtak be tanúként vagy ilyesmi, és a betörő azóta is szabadlábon van, többször láttam a városban.

2023. szept. 19. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Attól, hogy láttad a belvárosban az elkövetőt, még simán állhat büntetőeljárás alatt, csak szabadlábon védekezik, ez ugyanis az egyik eljárási alapjoga a terheltnek.


Letöltendőt - első körben - ritkán szoktunk adni.

Ehhez nagyon súlyos bűncselekményt kell elkövetni (minősített rablás, valamilyen életellenes bűncselekmény minősített esete, valamilyen szexuális bűncselekmény...), illetve akkor, ha visszaesőként, többszörös, erőszakos, vagy különös visszaesőként követi el a bűncselekményt. A sima bűnismétlés általában nem jár együtt a letöltendő kiszabásával.


Az, hogy eddig nem hívtak tanúként, semmit sem jelent.

Lehet, hogy még nem tart ott a tárgyalás, hogy a meghallgatásodra szükség lenne, de lehet az is, hogy van egy részbeni beismerése a terheltnek a bűncselekmények bizonyos körére - a tiédre is - így ezekre nincs ügyészi indítvány, ezért a bíróság nem vesz fel bizonyítást ezekre az ügyekre.

2023. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!