Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor kell börtönbe mennem?

Mikor kell börtönbe mennem?

Figyelt kérdés
Első bűncselekményes bűnelkövető vagyok, nem voltam még büntetve, mégis letöltenő szabadságvesztést kaptam börtön fokozatban. Az a baj, a bűncselekmény amit elkövettem olyan, hogy büntetlen előélettel is gyakran börtönt szabnak ki. 1 év 3 hónapot kaptam 2/3 kedvezménnyel. 2 év közügyektől eltiltást. Valójában tavaly októberben ítélt el a bíróság, csak fellebbeztem enyhítés miatt, és most a másodfokú bíróság , (törvényszék), helybenhagyta, nem enyhített. Papír szerint letölendőre vagyok ítélve. Gyakorlatilag nem tudom, hogy mikor kell letölteni. Két hete július 5-én volt a jogerős tárgyalás, akkor emelkedett jogerőre, de semmi konkrétumot nem mondtak, hogy hogy mint kell letölteni. Hogy fog ezután történni? Nyilatkozni kell, mikor akarom letölteni, vagy egy napon a rendőrök jönnek és ők visznek be, vagy a bíróság levélben értesít, hogy önként menjek be? Mi ennek a menete?

2023. júl. 21. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Levelet fogsz kapni hogy hova, mikor stb kell bevonulnod. A rendőrök csak akkor mennek érted ha nem vonulsz be. De jobban jársz majd ha magadtól mész be, hidd el.
2023. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 DK-s ***** válasza:
100%

Magadtól menj, mert ha vinni kell, akkor a benti besorolásod is más lesz.


Nem akarom részletezni, a lényeg hogy előnyösebb a bevonulás.

2023. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem. Ez a levél mikor körül várható? Július 5-én lett jogerős, amint írtam. Van rá esély, hogy a karácsonyt még itthon tölthetem?
2023. júl. 21. 18:41
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Addig behívnak
2023. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Amikor lesz számodra hely a böriben akkor fognak levélben értesíteni, hogy hol és mikor jelenj meg.
2023. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Vedd figyelembe, hogy a bíróságon is szünet van ilyenkor, lehet, hogy emiatt megakadt valahol az ügyed.
2023. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Meg szabad kérdezni, hogy mit csináltál?
2023. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Parfümöket, illatszereket, drogériákat szállítottam és megdézsmáltam az árut, töredék árért eladtam egy csomót ismerősi körben. Egy félévig csináltam. Négymilliós kár keletkezett, aztán többször megtankoltam a kocsit, fizetés nélkül elhajtottam. Szóval nem olyan nagy ügy mint egy emberölés, pitiáner ügy, de elég nagy, ha már elsőnek letöltendő.
2023. júl. 22. 00:33
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem fognak elnézőek lenni!
2023. júl. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 DK-s ***** válasza:
86%

Így már értem, hogy miért kaptál első bűntényesként letöltendőt.


Nagyobb értékre, folytatólagosan elkövetett lopás.


Ez nem "megbotlás" volt, hanem tudatosan kitervelt. Aránylag nem kaptál sokat ezzel a 10 hónappal. De azt melegen ajánlom, hogy vonulj be magadtól, mert van olyan BV bíró, amelyik szeret szemétkedni a kedvezménynél, ha körözéssel kellett elkapni! Nem jellemző, de több példát is ismerek!

2023. júl. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!