Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogom van beszólni vagy...

Jogom van beszólni vagy kiabálni a buszsofőrrel/ellenőrrel, mert rossz napom volt, kimaradt egy járat stb.? Tényleg kihívhatja a rendőrt?

Figyelt kérdés

Milyen jogon hívna már rendőrt, ha nem okoztam kárt fizikailag, max. a lelki világában az illetőnek? Nem csinálok semmit, csak beszólok köszönés helyett, amikor felmutatom a bérletem vagy el kezdek kiabálni, anyázni, szidni mindenkit is az ellenőrnek, amikor hozzám jön. Csak alaposan tönkreteszem a napját neki. Ha nekem rossz volt, akkor neki se legyen jó.


Milyen alapon hívna már rendőrt és az milyen alapon bírságolna meg? Jogom van hangot adnom az érzelmeimnek!



2023. szept. 19. 15:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben a sofőr/ellenőr/kaller leszállíthat a járatról (ehhez minden joga megvan, a verbálisan vagy fizikálisan abuzív utasoktól jogosan meg lehet tagadni a szolgáltatást), és ha te nem vagy hajlandó leszállni, akkor természetesen kihívhatja rád a rendőröket, hogy testi kényszert alkalmazva leszállíttassanak.
2023. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 Molyember ***** válasza:
88%

Olvasd el az utazási feltételeket, abban benne van, hogy másokat nem zavarhatsz, beleértve a sofőrt is. Ha zavarod, leszállíthat, de azt is mondhatja, hogy megfélemlítetted, márpedig ő közfeladatot ellátó személy, az ilyesmit komolyan szokták venni. Egyébként az egyik utas is hívhat rendőrt, mert láthatóan nem vagy beszámítható, ráadásul senki sem akarja egy felidegesített sofőrre bízni az életét.

Ha elmész egy pszichológushoz, akkor kaphatsz segítséget.

2023. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy jogod van. Nekik meg joguk van rád rendőrt hívni.
2023. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
MILYEN ALAPON??????? A fagyis néninek is joga van hozzáá?????
2023. szept. 19. 15:23
 5/69 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk el kezdek ordibálni vele.
2023. szept. 19. 15:23
 6/69 anonim ***** válasza:
89%
Garázdaság szabálysértési fokozata.
2023. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

JOGOM VAN UTAZNI! Haza kell érnem!!! Nincs joga leszállítani, mert én haza akarok érni. Így is vártam már baromi sokat, nehogy már kitegyen!


Kihívhatná a rendőrt??? Hol sértem a törvényt pontosan?? Nem okoztam kárt, nem ütöttem meg senkit, nem törtem össze semmit.

2023. szept. 19. 15:25
 8/69 A kérdező kommentje:

#7.

Nem törtem össze semmit, csak kiabálok.


Direkt teszem tönkre a napját egy olyan embernek, aki nekem nem ártott semmit.

2023. szept. 19. 15:25
 9/69 Molyember ***** válasza:
44%

Elolvastad, amit írtam? Benne van az utazási feltételekben, hogy köteles vagy viselkedni. Ha nem megy, leszállítanak. Ha nem mész magadtól, rendőrt hívnak.

Egyébként ismertem olyan buszsofőrt, aki konkrétan lerúgta az egyik szintén pofázó utasát. Vidéki vonal volt, nem akart rendőrre várni.

2023. szept. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:

#10.

Akkor én hívom ki a rendőrt! Jogom van ahhoz, hogy ne bántalmazzanak! Nekem az rosszul esik. Neki viszont tűrnie kell, hogy én beszólok neki.

2023. szept. 19. 15:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!