Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan mit takar egy fizetés...

XXX540 kérdése:

Pontosan mit takar egy fizetési meghagyás? Abba bele lehet írni hogy lemondok az általam adott pénzről?

Figyelt kérdés

Mielőtt belekötnek páran, nem én vagyok az aki írta hogy szerződésért kapcsolatot stb...


Szóval valakinek sdtam pénzt, és messengeren többször is leírtam hogy a pénz nem kell vissza, majd egy ügyvéddel beszéltem aki azt mondta hogy ha le van írva messengeren akkor nem kaphatom vissza a pénzemet, viszont a másik fél ezt nem fogja fel, és pereskedni szeretne, persze olyan dolgokon is amiket bizonyítani tudok hogy hazugság


2023. szept. 23. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"viszont a másik fél ezt nem fogja fel, és pereskedni szeretne"


Na és a másik fél mi alapján pereskedne? Mit szeretne Tőled?


Ha te nem akarod vissza a pénz, amit adtál, és ezt le is írtad, akkor részedről ez ennyi volt.


A fizetési meghagyásban KÖVETELJÜK az általunk adott pénzt, és nem lemondunk róla.

2023. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta olyan nincs hogy ha leírom messengeren akkor nem köteles visszaadni, viszont az ügyvéd azt mondta ilyen van...
2023. szept. 23. 16:53
 3/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Lehet én értek félre valmit. Te adtál valakinek pénzt amit nem szeretnél vissza kapni és ő ezt mindenáron vissza akarja adni?
2023. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én adtam pénzt igen, és mivel volt egy megállapodásunk attól függetlenül vissza akarja adni. Viszont az ügyvéd azt mondta hogy mivel több alkalommal is leírtam hogy nem kell a pénz így a másik személy nem tudja visszaadni és kész. Viszont a másik személy szerint ilyen nincs, és köteles is visszaadni az összeget...Nem kérem vissza, mert szívesen segítettem, és bármikor megtenném, ha anyagi problémái vannak ha nem...
2023. szept. 23. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Irányítsd át hozzám, én tudok mit kezdeni a pénzzel, éppen lakást újítok fel. A fizetési meghagyás nem erre való.
2023. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Be akar téged perelni, hogy elfogadd a pénzt amit adtál neki

Aha, total életszerű dolog :)

2023. szept. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2023. szept. 24. 07:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolnàm , hogy messengeres üzenet bizonyítèk lehet bàrmire. Mert azt az üzenetet akàr màs is írhatnà a nevedben, ha hozzà fèr mondjuk a telefonodhoz. Èn ezt úgy kèpzelem el , hogy adtàl a baràtnődnek 100 ezret, szakítottatok , vissza akarja adni , de te nem akarod elfogadni. Ha ennyire akarja fogadd el. Akàrmi az indok, nem akar tartozni, engedd hogy megadja.
2023. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!