Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás után a gyermekfelügyelet...

Válás után a gyermekfelügyeleti jog az enyém de a házból engem kifizetett,valóban nincs jogom oda menni ha …?

Figyelt kérdés
Oda vagyunk még bejelentve, papíron a ház az enyém még,nem közös hanem az én nevemen van, azonban jelképes összegért cserében a házról úgymond lemondtam.A gyerekeim ott akarnak lakni, vissza akarnak menni de az apjuk nem engedi(ő nem lakik ott)
2023. szept. 24. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok infó hiányzik a kérdésből, amit csak találgatni lehet.

Tegyük fel, hogy úgy értem: szerződést kötöttél a volt férjeddel, hogy nekiadod a házat, csak még nem jelzett vissza a Földhivatal, így nincs átírva. De ettől függetlenül a szerződés már él, érvényes. És a mindenkori tulajdonos szabja meg, hogy az adott ingatlanban ki lakhat. Ha a gyerekek már 18 éven felüli, akkor az apjuknak nem kötelessége a lakhatásukat biztosítani. Ha jól tippelem azokat a dolgokat, amik nincsenek leírva.

2023. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, a kérdés elejét nem vettem figyelembe. Ha felügyeleti jog, akkor, ugye, 18 éven aluli gyerekek.

De akkor is, ha te nem lakhatsz ott, akkor a gyerekek se, mert a felügyelettel az jár, hogy egy helyen laktok. Ha a gyerekek ott akarnak lakni, az úgy megoldható, ha az apjukkal költöznek oda. Vagy ha visszacsináljátok a házügyet.

Kivéve, ha nem jól értelmeztem valamit, vagy ha van még van valami lényeges infó, amit nem írtál.

2023. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, szerződést kötöttünk, a ház tulajdonjoga az enyém továbbra is.

A gyerekek kiskorúak.

2023. szept. 25. 10:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!