Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vadászvizsgával lőtér?

Vadászvizsgával lőtér?

Figyelt kérdés
Ha megszerzem a vadászvizsgát, ebből adódóan ugye idővel tarthatok otthon is saját fegyvert... Ezzel a fegyverrel lőtérre lehet menni szabadidős céllövészetre, ha előre egyeztetek a tulajdonossal? Elméletben nem tűnik "illegális"-nak, de gondoltam inkább megkérdezem.

2023. okt. 3. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Még vadászvizsga se kell, még fegyvert is adnak, csak fizess.


[link]

2023. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval Neked csak azért kell a vadászvizsga, hogy otthon éles lőfegyvered legyen?


Akkor pl. ilyen dolgok, hogy szakszerű vadgazdálkodás, vadállomány fenntartása, illetve szinten tartása, gondolom, nem hoznak lázba semmilyen szempontból.....

2023. okt. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, vadász családban nőttem fel, tisztában vagyok a foglalkozás tényezőivel, csupán jobban belemélyültem a lőfegyverekbe az évek során, és úgy vagyok vele, hogyha az előbbi dologból adódóan már úgyis lesz engedélyem, akkor szeretnék aktívan is foglalkozni vele, vadászaton kívül, ha éppen úgy engedi az időm.
2023. okt. 4. 09:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát jó, kérdező!


Igen. Pályafoglalás esetén minden további nélkül mehetsz lőtérre a fegyvereddel gyakorolni.

2023. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!