Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemélytől vásárolt...

Magánszemélytől vásárolt terméket visszaküldtem a beleegyezésével, de nem fizette vissza az árát. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek, hogy mit tudok tenni a helyzetemben


Vettem egy elég drága kozmetikumot (40E), amiről utólag kiderült, hogy allergiás vagyok az egyik összetevőjére, így nem tudom használni.


Egy magánszemélytől vettem, aki MLM rendszerben van, de nem a gyártótól vettem, hanem ő vette a gyártótól és én pedig a magánszemélytől. A terméket és összetételét nem volt hajlandó előre elárulni, azért vettem meg, mert láttam, hogy neki használt, de nem tudtam milyen termék, ezért vagy megvettem tőle az ő feltételei szerint vagy nem vettem meg. Mivel rossz egészségi állapotban vagyok ki akartam próbálni és belementem. Utólag derült ki, hogy allergiás vagyok egy összetevőjére, amikor postán megkaptam.


Ekkor jött a hidegzuhany, hogy nem veszi vissza, mert ő magánszemélyként adózik és nem kötelessége. Próbálkozott azzal, hogy egy bőrre kenhető krémet belsőleg használjam, amit alapból elutasítottam. Megfenyegettem, hogy feljelentem, illetve kiderítettem, hogy a gyártó is vissza venné 14 napon belül, ha ő is visszaküldi, ezért belement a visszavételbe. Bontatlanul visszaküldöm, ahogy kaptam postán. Erre visszaír, hogy a terméken 2 biztonsági matricából az egyik sérült volt, amikor megérkezett. Az egyik matrica tényleg picit gyűrött volt, amikor kaptam, de nem foglalkoztam vele, mert ott volt normálisan a helyén és mind a két matricát fel kéne szedni, hogy kinyissam a terméket. Megvádolt, hogy kicseréltem a termékben levő folyadékot, azóta nem válaszol semmilyen megkeresésemre. Pénzt természetesen nem kaptam vissza és a terméket sem. Ezzel még az is jobb lett volna, ha megpróbálom eladni féláron. Számlát természetesen nem kaptam, a nő úgy tűnik, hogy jó pár embernek értékesít a termékből, hasonlóan, mint nekem több mint egy éve. Az, hogy magánszemélyes adózó valószínűleg csag utólag találta ki, mert csak az utolsó emailben írta.

Az egész beszélgetésről meg vannak az emailek, minden emailben ment. Itt bármit tudok még csinálni? Még úgy is szívesen feljelenteném, ha nincs benne hasznom, akkora bunkó volt



#kozmetikum #termék visszaküldés #magánszemély adózó
2023. okt. 6. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Számlát, elismervényt adott?

Van bizonyítékod, hogy visszaküldted?


Attól tartok, megfizetted a tanulópénzt. Nem tudod behajtani rajta.


Nem mellesleg, te vagy a hibás, látatlanban veszel drága és ismeretlen összetevőjű árut.


Az eladó persze duplán tisztességtelen.


No, de ha kérésre sem közli a nagyon fontos információkat, nem veszem meg!

2023. okt. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ehhez állj úgy hozzá: "máskor óvatosabb leszek" és ne stresszeld magad. Valószínűleg nem fog sikerülni behajtani rajta.

Esetleg reménykedhetsz abban, hogy - annak ellenére amivel megvádolt - a gyártónak visszaküldte, megkapta az árát és lesz annyira tisztességes, egy napon visszafizeti.

2023. okt. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Számlát, elismervényt nem adott. Email van arról, hogy megegyeztünk. Illetve van a csomagküldőtől elismervény, hogy átvette az árut. És persze az utalásom, erről van bankszámla kivonat.


Azért nem lehet feljelenteni, hogy nem adott számlát?

2023. okt. 6. 04:48
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Küldhetsz neki fizetési meghagyást.
2023. okt. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem nem világos az a része, hogy azt írod, kiderült, hogy allergiás vagy az egyik összetevőre, máshol meg azt írod, hogy bontatlanul küldted vissza. Ha nem használtad, honnan tudod, hogy allergiás vagy rá? Vagy ha tudod, hogy allergiás vagy, miért vetted meg látatlanban?

Amúgy a többieknek igaza van, nem igazán tehetsz már semmit:/

2023. okt. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
". A terméket és összetételét nem volt hajlandó előre elárulni," itt kellett volna lelépni, pláne, ha tudod, hogy allergiás vagy.
2023. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehetsz feljelentést, le se fogják szarni. Borzasztó sok ilyen kis összegű csalás van, csak akkor foglalkoznak velük érdemben, ha nagyon sok áldozat van már. A te eseted meg nem is igazán csalás, hiszen megkaptad a terméket amiért fizettél, csak aztán úgy döntöttél, hogy nem kell. Magánszemélynek pedig nem kötelessége visszavásárolni tőled amit vettél, ezt ő közölte is veled, te pedig ezután fenyegetőzni kezdtél.

Legközelebb meg ha így vásárolsz, akkor keress rá a neten a termék összetevőire. Ha nincs fent az adott cég oldalán, akkor meg vásárolj máshonnan.

2023. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

40 E azért nem annyira kis összeg, hogy ne foglalkozzanak vele, mikor semmit nem kell igazából nyomozni, mert ismert az elkövető.

Olyan nincs, hogy a pénzt is elrakja, meg a terméket is.

Azt nem tudom, hogy a rendőrség foglalkozik-e ezzel, vagy polgári ügynek fogják minősíteni. De egy próbát megér, ingyen van.

Még előtte azért küldj egy e-mailt, hogy hétfőn mész a rendőrségre feljelentést tenni.

2023. okt. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A terméket visszavette ezért szerintem kötelessége lenne fizetni
2023. okt. 6. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!