Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hajléktalan lettem papíron?

Hajléktalan lettem papíron?

Figyelt kérdés
Külföldön élek 5 éve. Viszont most a házat ahova eddig Magyarországon be voltam jelentve azt eladták a szüleim. Az újba meg nem hiszem, hogy be lettem jelentve. Én legalábbis nem jelentettem át magam sehova, konkrétan külföldre sem, csak a TB hatóságot értesítettem mikor leléptem, hogy mostantól nem ott fogok fizetni.
2023. okt. 14. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2023. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy nem vagy bejelentve sehova, nem leszel jogi értelemben hajléktalan. Például lakhatsz akár szállodában is. Hajléktalannak az számít, akinek bizonyíthatóan nincs lehetősége önerőből lakhatásra, emiatt szociális intézmények segítségére szorul.
2023. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Gyakorlatilag igen, bár ez a te esetedben nem releváns, hiszen nem itt vagy. Nincs jelentősége.

2023. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

a hajléktalanság egy szociális kifejezés, azt jelenti nincs hol laknod.


Az hogy nincs állandó bejelentett lakhejed még nem jelenti azt hogy hajléktalan vagy, ha van hol laknod.

Amugy meg azthiszem ha nemvagy bejelentve sehova akkor si a dnak ki lakcimkártyát, de nem egy konkrét lakás cime lesz rajta hanem csak a város neve ahol élsz...


Pl: lakóhelye Budapest V. kerület

2023. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van külföldi lakcímed, akkor nem vagy lakcím nélküli. Ilyen alapon minden külföldi hajléktalan lenne.
2023. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, nekem a hivatalos magyar címem az anyukám új lakása.


Eddig 5 év alatt 12 órát voltam ott vendégségben, egyébként max mint bürokrácia érdekes.

2023. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!