Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy idegen Ember rendszámának...

Pintér László kérdése:

Egy idegen Ember rendszámának engedélynélkül a Carvertical-on való lekérdezése szabálysértés/bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Nem számít személyes adattal való visszaélésnek-kezelésnek?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1243.. E kérdés alatt merült ez fel bennem. Mert itt azt írták, hogy az is személyes adat kezelésének számít, ha egy fényképen a neten látszik a rendszám.


2023. okt. 19. 13:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A rendszám nem személyes adat. Az autóhoz tartozik nem a személyhez.
2023. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezen voltam Én is, de azt mondták, hogy buta vagyok és az is személyes adat.
2023. okt. 19. 13:49
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Máskor kérd Őket, hogy hivatkozzák a szabályozást ami alátámasztja az érveiket. Ha ilyet nem tudnak mutatni, nincs igazuk.
2023. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 nemaRendőrség ***** válasza:
75%

Ha az lenne akkor mi lenne az üzleti modellje az oldalnak.


Anyukámnál 2 panellakásra 1 kocsi jutó rendszer van, van 1-2 ember aki folyamatosan nézi a rendszámokat és ha talál egy lejárt műszakisat azonnal nyomja fel, hogy legyen hely.


Full legális az is

2023. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
Nem az emberről kapsz infót, hanem az autójáról. Mármint ha kapsz. De gyakran csak a pénzt dobod kifelé az ablakon a Carverticallal.
2023. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor miért sért személyi jogokat az, ha felrak valaki egy autóról fényképet a netre, ahol látszik a rendszám?
2023. okt. 19. 18:26
 7/17 nemaRendőrség ***** válasza:
77%
Miért sért?
2023. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Személyes adat:


“ személyes adat minden olyan információ, amely valamely azonosított vagy azonosítható élő személlyel kapcsolatos.”



Na és egy rendszám az pontosan olyan információ amivel azonosítható a tulajdonos. Nem neked. Nem nekem azonosítható.



Attól, hogy te neked nincs eszközöd, képességed, jogod azonosító embert rendszám alapján attól függetlenül másnak van. És egy rendszámmal pontosan beazonosítható a tulajdonos."


Ezt írta az egyik Hozzászóló.

2023. okt. 19. 18:36
 9/17 nemaRendőrség ***** válasza:
76%

Igen sok mindent írnak itt hozzászólók, de én még nem láttam volna törvénykönyvben azt hogy tilos lefotózni egy autót.

Ha közterületen van tárolva akkor a közterület jellegéből adódóan szabadon fotózható.

Magántulajdon esetén máskérdés, ott a tulajdonos hozza a szabályt.

2023. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

“ Azért, mert ez Magyarország, ahol a jelenlegi személyiségi jogi törvények szerint a rendszám személyhez köthető adat, tehát alkalmas lehet arra, hogy a személyazonosság beazonosítható legyen. Tehát perelhetőek lennénk, főleg, mint bejegyzett sajtótermék, nem csak mint hobbihőbörgő posztoló.”


“ Mit nevezünk személyes adatnak?


A jogszabályok értelmében mind a VIN-szám, mind a járművek rendszáma személyes adatnak tekinthető, és akként is lehet kezelni.”


“ Mit nevezünk személyes adatnak?


“A jogszabályok értelmében mind a VIN-szám, mind a járművek rendszáma személyes adatnak tekinthető, és akként is lehet kezelni.


Egymástól teljesen független oldalak egyértelműen leírják, a rendszám személyes adat. Ha elolvasod a személyes adat megfogalmazását is teljesen logikus.


Kérdésedre a válasz. Nem nem számít.

Van egy személyes adatod, egy rendszám. Ezt az adatot te kezeled, amikor jármű le kérdezésben használod, de nem teszed nyilvánossá. Nem élsz vele vissza.

Általad linkelt kérdésnél is irják. Kezelhetsz személyes adatot, de nem mindegy a módja. Rendőrség részére ilyen adat átadása is személyes adat kezelés, mégsem vissza élés teljesen legális. Ugyan ez a jármű lekérdezés. Teljesen legálisan használhatod.


“Nem láttam volna törvénykönyvben azt hogy tilos lefotózni egy autót.”

Nem is írta senki, hogy tilos lenne. Embert is lefotozhatsz. Az van szabályozva, hogy ezeket a képeket milyen módon, mire használod.


“ rendszám nem személyes adat. Az autóhoz tartozik nem a személyhez.”


És az autó kihez tartozik? Egy konkrétan beazonosítható személyhez. Akkor pedig a rendszám személyes adat, mivel a rendszámmal beazonosítható vagy.

2023. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!