Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez lehetséges? Valami tanács?...

Ez lehetséges? Valami tanács? (KILAKOLTATÁS)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Én Szlovákiában élek de szerintem hasonlók a törvények a magyarországiakhoz. Két héttel ezelőtt feljött a tulajnak a lánya a lakásba amit bérlek július óta, és becsületesen fizetek. Úgy jött fel hogy én munkában voltam, nem volt otthon senki. Ma reggel írt nekem a tulaj, hogy feljönne a lakásba egy két dologért. Viszont amikor ajtót nyitottam nem a tulaj volt hanem a lánya , és mondta hogy ő már ma volt itt (?!?!), valószínűleg akkor amikor én aludtam, mivel szóltam neki hogy éjjeles műszakban dolgozom és hogy csak délután tudnánk találkozni. Mondta hogy nagyon bordel van a lakásban, hogy múltkor is amikor fent volt lefotózott mindent, hogy nem volt el mosogatva, meg nem volt bevetve az ágy… Még az illámhelyet is lefotózta. És hogy jövő hét pénteken ki kell költöznöm, meg hogy nem adja vissza azt a pénzt amit én letettem a lakáshoz amikor kibéreltem. Nem értem ezt az egész, mivel a tulaj az anyja, akinek a neve szerepel a szerződésben is, nem a lányáé. Nincs hova mennem, nincs pénzem jelenleg következő albérlethez letenni pénzt. Mit tegyek? A szerződésben az áll, hogy kell adni a felmondási idő, amíg találok más lakást. Ezt sajnos este történt és én mentem dologozni, szóval nem tudtam a tulajjal beszélni. Attól félek hogy tudja hogy dolgozom, és hogy fel ment/megy mèg…. 😭😭😭 koncetrálni sem tudok semmire….

2023. okt. 19. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehet be a lakásba ha te nem engeded meg! Jelentsd fel birtokháborításért!
2023. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ügyvédet ismersz? Ha nem, menj be a rendőrségre!
2023. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ügyvéd ismerős, A nő is azzal fenyegetett hogy feljelent engem, amiért nem tartottam rendet a lakásban!!! Normális az ilyen ???

És mit tudnék a rendőrségen mondani?

2023. okt. 19. 23:06
 4/12 anonim válasza:
100%

3.-ra. A rendőrségen azt kérdezd meg, hogy feljelentheted-e birtokháborításért! És mutasd meg a nyomozónak a bérleti szerződést is!


De előtte kérdezd meg a tulajt, hogy mi a faX volt ez?

2023. okt. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mkt képzel magáról? A szerződésben egyértelműen le vannak fektetve a feltételek, és amíg fizeted és kárt nem okozol, addig legfeljebb a tulajdonosnak van joga bármibe is beleszólni, mind a szerződés hatályával, mind pedig az egyebekkel kapcsolatban. Sokmindent nem tehetsz, sürgősen keress másik albérletet, illetve viszonzásképp esetleg felnyomhatod a tulajt is a navnál, már amennyiben nem átutalással és közleménnyel fizetted a lakbéredet. Ha pedig csak úgy bemegy oda, az magánlaksértés, érdemes lenne felszerelned egy kamerát, ami jól rálát a bejárati ajtóra. Úgy kétségkívül bizonyíthatod is.
2023. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rakhat ki, tartsd be, ami a szerződésben van, ha kirak, hivj rendőrt.
2023. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyar törvények alapján nem mehet be az engedélyed nélkül a lakásba.

Illetve a felmondási idő sem viccnek van.

Szerintem körbe fogják röhögni.

De azért kezdj el keresgélni, mert ezek idióták.

2023. okt. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Az megvan nektek, hogy Szlovákiába ez lehet máshogy van, mint nálunk?


Az "azt hiszem, hogy...." feeling ide azért nem elég.


Hinni a templomba kell. Jogi eljárásban meg bizonyítunk...


Beszélj egy szlovák ügyvésddel, kérdező, hpgy ilyen esetbe ki tehet -e a lakásból.


Az meg nem érv, hogy a tulaj lánya jár el... mert - gondolom - a meghatalmazás jogintézménye a szlovák jogban sem ismeretlen.

2023. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Ma reggel fel hívtam a tulajt, azt mondta hogy minden féle képpen ki kell hogy költözzek pénteken., majd mondta, hogy hívjam a lányát. Fel is hívtam, hogy minimum 2 hetet maradhassak, hisz a szerződésben 1 hónap van de még a 2 hét is segítene. A lánya azt mondta, hogy idézem : “ hahaha, nem vagyok én adomànybolt, sem segélyszervezet” mire én :” én meg nem vagyok milliomos, hogy egyik napról a másikra találjak lakást.”

Erre azzal jött, hogy haladéktalanul ki kell költöznöm mert “ nem tartottam be a higéniát” ( nem volt épp elmosogatva,…) Beszéltem egy ügyvéd ismerősommel, ő azt mondta hogy csak akkor számitana a higénia hogy ha Pl: patkànyok mászkálnának a lakásban, és kárt tennének a bútoraikban. Mondtam, hogy jogtalanul és az engedélyem nélkül fotózta le a személyes tárgyaimat is, mire a válasza az volt , hogy a bútorain vannak a tàrgyaim🤦🏼… pedig ez hazugság! Mivel ki jelentette, hogy azért fotóz hogy legyen bizonyítéke a bordelről. Ha annyi időm lenne a munka mellett, legszívesebben bíróságra is vinném az ügyet. A kedvenc mondatom az volt, hogy:” a cigányoknál nagyobb rend van, mint ahogy te élsz.”

2023. okt. 20. 22:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell nekik a lakás, és ilyen ürügyet akartak találni.

Ha el lett volna mosogatva, belekötött volna másba.

Én rendőrségre mennék emiatt.

Főleg ha ki van fizetve előre a hónap!

2023. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!