Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a szabály most, ha valaki...

Mi a szabály most, ha valaki covidos?

Figyelt kérdés
Van még karantén? Mi van az oltatlan egy háztartásban élőkkel?

2023. okt. 20. 15:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs szabály.

Táppénz pár napig aztán teszt nélkül mehetsz dolgozni.

Nincs karantén oda mész ahova akarsz.

2023. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2023. okt. 20. 16:14
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, már nem félünk. Az, ami akkor ha náthás vagy.
2023. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kösz. Azt érzem, hogy "csak náthás" vagyok, csak azt nem tudtam, hogy maradni kell-e itthon vagy nem. Szabadságon/szabadnapon vagyok egyébként kedd óta, szóval még táppénzre sem kellett magamat íratni, de van egy lányom (nincs semmi tünete vagy baja) akinek hétvégén lenne versenye (úszó). Én az eseményt kihagyom, majd viszi az anyja, de ezek szerint neki nem kell.


Mivel táppénz nem kellett így az orvosnak sem szóltam.

2023. okt. 20. 17:15
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem is kell szólni egyszerű megfázásként kezelik kb ugyan azokkal a gyógyszerekkel amíg nins súlyos tünet de az már tényleg csak azok között fordul elő akik egy oltást sem kaptak, sajnos köztük most is vannak akik súlyos állapotban fekszenek nálunk de szerencsére nem kezelhetetlen számban.
2023. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ok, én kaptam oltást 4-et is. Egészségügyben dolgoztam 2022-ig.

A lányom is és a feleségem is kapott, és át is estünk rajta már vagy 2 alkalommal. Szerencsére majdnem mindig "csak nátha" volt.

Nekem az első (2020.dec) volt rosszabb, de akkor sem kerültem kórházba csak az fekvős volt. A többieknek az előző alkalmakkor is csak enyhe tüneteik voltak. A fiam nincs oltva mert most töltötte a hat éves kort nyáron, de ő is átesett rajta tavaly májusban.


Most egész nap barkácsoltam itthon.. igazából kutya bajom, holnap ha nem esik szerintem a kertben fogok tevékenykedni.

2023. okt. 20. 18:27
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Az oltásnak nincs köze ahhoz, hogy ki mennyire lesz beteg.

Mostanában új Covid-törzsek a divatosak. És ahogy az influenza esetén se ér már semmit a tavalyi oltás, úgy a Covidnál se ér semmit a tavalyi oltás, mert az egy teljesen más vírus ellen volt. A vírusok nagyon gyorsan mutálódnak, az immunrendszer már nem ismeri fel az új variánst, és nem fog ellene védekezni.

Egy ismerős öregasszonyt anno folyamatosan b.sztatta a bátyja, aki egy pesti klinikán professzor, hogy miért nem engedi beoltani magát. És ez a prof most bocsánatot kért az asszonytól, mert ő is úgy látja már, hogy aki nem volt kimondottan veszélyeztetett, az nagyobb eséllyel halt bele az oltás mellékhatásába, mint magába a Covidba.

2023. okt. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na megjött az oltástagadó szekció.


Mint említettem, egészségügyben dolgoztam a covid alatt. Láttam számos ilyen embert, mint te.


Nem kötelező beoltatni magadat, lehet nem lesz semmi bajod sem, de mivel egyáltalán nem értesz hozzá (és ez nyilvánvaló) így szerintem nem kellene hülyeségeket írkalnod.



De kommunikálunk a te nyelveden:


A szomszédom bátyjának a feleségének a legjobb barátnőjének az egyetem alatti volt lakótársa biológus professzor az egyik magyar nagy nevű egyetemen és O meg azt mondta, hogy az oltás nagyon hasznos.

2023. okt. 21. 09:01
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Rengetegen dolgoztak az egészségügyben, akik viszont nem voltak hajlandóak beoltatni magukat. Mikor kötelezővé tették az oltást, akkor inkább otthagyták a szakmát.

Attól, hogy téged beszopattak, még nem lesz igazad.

Több konkrét esetet tudok az ismeretségi körből, mikor az oltást követő napon, vagy néhány napon belül halt meg olyan személy, akinek addig nem volt különösebb oka a halálon gondolkodni. Egy családi ismerős anyja az oltást követően megvakult, minden előjel nélkül, és azóta is csak árnyékokat lát. Az ilyen esetekből annyira sok van, hogy azt nem lehet a véletlenre fogni.

2023. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

9

Mesélj még légyszi, lekapcsoljuk a lámpát indulhat a vetítés.:)

2023. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!