Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felvettek sok éve egy...

Ha felvettek sok éve egy céghez "ablakpucoló" pozícióba, egy adott munkarendbe, akkor átrakhat más munkarendbe úgy, hogy "ablakpucolás mellett még fűnyírást és raktárpakolást is szeretne végeztetni?

Figyelt kérdés
A munkaszerződésben a munkakör "ablakpucoló", viszont a munkarend nincs rögzítve. Így gondolom azon változtathat, és azt elég csak közölni. Másik kérdés, hogy ezt mennyivel előre kell közölje? (Pl azt hittem, hogy november második hétvégéjén én nem dolgozom, lefoglalt szállásom van, erre most az orrom alá nyomták, hogy szombaton nekem raktárt kell pakolni. Talán átrakhat évi 300 órában más munkakörbe, de erről viszont még semmi papírt nem kaptunk. Itt adott egy újabb probléma, hogy ha engem pl baleset ér a raktárban, még igazolni sem tudom, hogy én ott utasításra voltam, egyszerűen letagadja, azt mondja nem tudja miért voltam ott, semmi keresnivalóm nem volt ott. Ebben az esetben élhetek jogszerűen rendkívüli felmondással? Illetve mikor kellene közölje, hogy megváltozott a munkaköröm? Azt hiszem, 300 óráig nem kell szerződést módosítson. Azzal tisztában vagyok, hogy ha szerződést akar módosítani, azt csak akkor lehet, ha aláírom. Hogy miért nem mondok fel egyszerűen? Mert nem akarom hagyni a 3 havi végkielégítést. Nem azért dolgoztam 10+ évet lelkiismeretesen, hogy egy idióta főnökváltás után csak úgy le kelljen lépjek.
2023. okt. 21. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Ha ilyen szar helyen dolgozol akkor egyrészt ne csodálkozz, másrészt keress valami más munkát.
2023. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Szinte mindig beleírnak valami olyasmit a szerződésbe, hogy "...és minden más, amivel munkáltatója megbízza..."

Ezzel aztán szükség esetén akár a gazdasági igazgató is kivezényelhető füvet nyírni, nemhogy az ablakpucoló.

2023. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs benne semmi más. Csak annyi, hogy "ablakpucoló".


1. Alkalmazás ...

2. A munkavállaló díjazása ...

3. A munkavállaló munkaköre: ablakpucoló.

4. A munkavállaló munkaideje: heti 40 óra.

3. És 4. Pont teljes terjedelmében, szó szerint van idézve, annyi különbséggel, hogy az "ablakpucoló" helyett más van.


Új kollégának már a heti 40 óra helyett napi 8 óra van írva, többi változatlan.

2023. okt. 21. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lefoglalt szállásod van, akkor azt meg kell téríteni, ha emiatt a többiek sem tudnak menni, akkor az övékét is. Emiatt visszakozni szoktak ilyenkor a munkáltatók, később viszont nehezebben adják meg a szabadságokat.
2023. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!