Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekményért adják...

Milyen bűncselekményért adják a legtöbb év börtönt?

Figyelt kérdés

Milyen országban élünk ha gyilkosságért 8 évet adnak csak?

Hogy multkor egy csoportosan felfegyverkezve elkovetett garázdaság vádjával megtámadtak egy családot éjszaka?hogy aki a barátnőjét a kocsi után kötötte,majdnem agyon verte,és csakfelfüggesztett börtönt kapott? Minden nap ezt láttatják az emberrel a facebokon,a híradóban...és én megbotránkozva csodálkozok.Hogy hagyhatjuk ezt senki nem tudja a megoldást?nem jön már egyolyan politikus aki ezen változtat?



nov. 1. 22:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha megprobalok megolni valakit az emberolesi kiserlet, de ha 10 emberrel együtt próbálom ezt tenni az garázdaság?
nov. 1. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos valóban nagyon puhák a törvények. Főleg a kisebbség simogatása igen látványos az utóbbi időben. Ők csak ejnye-bejnyét kapnak, és nekik amúgy is wellness a börtön, szóval tökmindegy...
nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A büntetőjoggal kapcsolatos törvények nem puhák. Ellenkezőleg, nagyon is komoly büntetéssel fenyegetett a legtöbb bűncselekmény.


Amiről a kérdező beszél, az a bírósági munka. Ott már vannak gondok, esetenként. A felületesség, netán a leterheltség, vagy a hiányos nyomozati munka szülhet olyan itéleteket, amelyek enyhének tűnnek a kívülállók szemében.


Azt azért érdemes tudni, hogy nem csak az létezik, amit az ujságíró a TV riporter, a szóvivő nyilatkozik. Brutálisan agyonverték, kifosztották, megerőszakolták, stb.

Ez inkább a szenzáció hajhászás és nem az igazság. Sok esetben maga a sértett közrehatása indít be egy bűncselekményt, vagy olyan is akad, hogy jogos igényt érvényesítő személy, felindultságában, a jogain túllépve követ el súlyosan büntetendő cselekményt.


Gondoljunk arra a munkás csoportra, akiket egy cég nem fizetett ki, ezért a cégvezetőt az étteremből, ahol találkoztak vele megbeszélés végett, nem engedték eltávozni. Ezzel egy súlyosan büntetendő, emberi alapjogot sértő cselekményt követtek el.

A meglopott Aurélió nagyobb részben szintén emiatt ül, éveket. Őt meglopták. A pénzét vissza akarta szerezni, ami azzal járt, hogy a tolvajt megkereste és kicsit bántotta, meg korlátozta a szabad mozgásában.


Személyi szabadság korlátozása:


194. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyi szabadság megsértését


a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére,


b) aljas indokból vagy célból,


c) a sértett sanyargatásával,


d) védekezésre képtelen személy sérelmére,


e) fegyveresen,


f) felfegyverkezve,


g) jelentős érdeksérelmet okozva vagy


h) hivatalos eljárás színlelésével


követik el.


(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett bűncselekmény a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.

nov. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Legsúlyosabban a gyilkosságot büntetik.
nov. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Semmi baj a törvémnyekkel, kérdező!


Nagyon is komoly büntetéseket tartalmaznak...


Azonban, mire egy ítélet (jogerős) megszületik, nagyon sok eljárási - technikai dolog történik, amelyek nagyon komolyan befolyásolják a tényleges (kiszabott) ítéletet.


Eleve vedd azt, hogy a bíró un. hozott anyagból (nyomozati iratok) dolgozik.

Ha ez sz@r volt (és gyakran az), akkor ez az ítéletre is hatással van, mert a bírót kötik bizonyos eljárási szabályok, amiket be kell tartania, nem írhatja őket felül (van bizonyos mozgástere ugyan, de annyira ez inkább technikai jellegű).


Az ügyész, aki felügyeli - írányítja a nyomozást, nem nyomozó (vagyis ritkán van tényleges nyomozati tapasztalata), inkább arra megy, hogy jogszabályoknak fellejen meg a nyomozás (mert a tárgyaláson így a védelem nem tud eljárási hibára hivatkozni) és nem arra, hogy bizonyítékok mennyire támasztják alá bűnösséget, kétséget kizáróan.


És a nyomozás is sokszor szenved "hibában", mert a gyanúsítást megalapozó első bizonyíték már megalapozza a nyomozás további irányát, pedig könnyen lehet, hogy rossz irányba visz.


Ezek mind - mind kihatással vanak a tényleges ítéletre.


És azt se felejtsd el, hogy a jogszabályok is adnak lehetőséget az enyhébb ítéletre (gondtalan elkövetés, vagy tevékeny megbánás, első bűntényes elkövető, ahol gyakran van felfüggesztett szabveszt. vagy akár az ügyészi elterelés valamilyen formája, amikor nem a börtönbe küldés a konkrét cél...).


"Hogy multkor egy csoportosan felfegyverkezve elkovetett garázdaság vádjával megtámadtak egy családot éjszaka?hogy aki a barátnőjét a kocsi után kötötte,majdnem agyon verte,és csakfelfüggesztett börtönt kapott? "


Ez nagyon lesarkított értelmezése a valóságnak, ahol nagyon sok mindent nem tud a közvélemény az eljárás hátteréről.


Ne a facebook, meg a TV híradó legyen az etalon, amikor egy - egy bűncselekményt " bemutat".

nov. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Masold mar be nekem a hirt errol az ejszaka csoportosan elkovetett garazdasagrol.


Egyebkent a szandek donti el hogy az adott buncselekmeny garazdasag vagy emberolesi kiserlet. Ha bizonyitottan nem az oles volt a szandek akkor nem fognak emberolesi kiserlettel megvadolni. Pl ha valaki bemegy hozzad ejjel es rajtakapod es elmenekul de elkapjak, akkor sem emberolesi kiserlet lesz a vad. Miert is lenne, ha a betores es a lopas, esetleg rablas volt a celja.

nov. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Justinianus ***** válasza:
Klárika majd megemeli. :)
nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

8 év akkoris semmi egy ember életéért !

Sok más országban 30 évet adnak..


Én bányában dolgoztatnám őket 30 évig fogságban!


Természetesen ha minden kétséget kizáróan,bűnösnek találják a gyilkost akkor de alap hangon 30 évet adnék!

nov. 2. 20:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Látszik, hogy sok fogalmad nincs a jogrendszerünk szabályairól.


Az anyagi-eljárási körülményektől függ, hogy mennyi lesz az annyi, és nem kizárólag attól, hogy egyébként mennyire haragszol a terheltre.


Te hogy éreznéd magad, ha véletlenül ellöknél valakit az utcán (amit nem hinne el neked senki, hogy véletlen volt), beveri a fejét az útpadkába és meghal, te meg kapsz érte 40 évet? Emberölésért?


Na? Milyen lenne?

nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én inkább élnék Amerikában, ahol lehet nálam fegyver, arra az esetre, ha megtámadna valaki.Nem tudhatjuk előre, milyen eszközzel követné el a vétséget.

Itt Magyarországon nincs jogunk megvédeni magunkat.Én magyarállampolgár, ha lefújom az illetőt mert megtámad,majd megvakul,még én lennék jogilag felelősségre vonva.

nov. 2. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!