Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyon sok Rubik-kocka variáns...

Nagyon sok Rubik-kocka variáns létezik. Tudom mostmár lejárt a jog, de korábban, amikor ezek megjelentek, ezek kértek engedélyt Rubik Ernőtől?

Figyelt kérdés
Tudom jogilag nem kell, de etikailag azt gondolom, hogy igen. A sok százféle verzió közül van olyan, amelyiknek a szerzője/alkotója megkereste Rubik Ernőt, ill. az eredeti céget, vagy netalán ott akarta a sajátját szabadalmaztatni/gyártatni, stb.?

nov. 4. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A Rubik-kocka egyféle dolog, ha máshogy működik, más alakja van, stb., akkor az már más. Vagy mire gondolsz?
nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egy féle Rubik kocka létezik.
nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez pontosan tudom, nem vagyok hülye. De a Rubik kocka egy olyan korszakalkotó újdonság volt, amely az alakjától függelenül egy egész új játékcsaládot indított útjára, és ahogy a D10, D12, D20-at is dobókockának szoktuk hívni pongyolán, úgy a Rubik kocka variánsokat is, mert nincs rájuk jó gyűjtőszó. A lényeg, hogy jogilag ezeket lehet csinálni, ha mások, mert mindegyikre más szabadalmat lehet bejegyezni, de etikailag mégis az ötlet lopása, másolás, de legalábbis variációk, és mint ilyen illik engedélyt kérni, hivatkozni, stb. Azt kérdezem, hogy a sok száz új variáns bármelyik tervezője beszélt-e bármikor is Rubik Ernővel, felkereste-e, szólt-e, kért-e tőle engedélyt, stb. Csak úgy emberileg, etikusan, nem jogi szempontból.
nov. 5. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérlek, linkelj néhány "Rubik kocka variánst"!
nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, Rubikék mit védettek le, vagy mit engedett nekik a hivatal. Magát, hogy ki kell forgatni jóra, azt tuti nem levédhető. Valószínűleg a kocka mechanizmusa és a színek elhelyezkedése áll oltalom alatt, meg ugye a név.
nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Rubik régen meghalt, csak fiától kérhettek volna.
nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem linkeltél be egy olyat sem, amire gondolsz.
nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szerintem a kérdező a nem 3x3x3-as kockákra gondolt és tök jogos a kérdése, de az 5. válaszoló is jól felelt, hogy nagyon attól függ, hogy pontosan mit védetett le Rubik.


Amúgy eladta a lincencet fillérekért egy amerikainak, így a rubiks.com oldalhoz semmi köze sajnos, ezt tudom, illetve 6. válaszoló nem tudom, honnan szedted Rubik halálhírét, erre is küldhetnél linket, mert tudtommal még él, még ha nem is fiatal, én nem találtam semmi infót a haláláról, és a mondás szerint akinek halálhírét keltik, az sokáig is fog élni.

febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!