Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nekem ehhez az egészhez mi...

Nekem ehhez az egészhez mi közöm, illetve ebből lehet bajom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a NAV megkeresett engem, ugyanis 4 évvel ezelőtt eladtam egy kocsit, de csak papíron, mert a szüleim mindig az én nevemre íratták az autókat, és ők voltak az üzembentartók mindig. Azzal keresett meg a vámhatóság, hogy a vevő ellen jogkövetési vizsgálat indult, és tegyek nyilatkozatot az adás-vételről, illetve mennyiért lett eladva a kocsi. Azt az adás-vétel szerződést csak aláírtam, de természetesen elküldtem nekik még aznap epapíron,mert ha nem válaszoltam volna, akkor 500 ezerig megbűntethetnek...

ápr. 28. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A vámhatóság által küldött felszólításban biztosan van elérhetőség. Vedd fel a kapcsolatot velük mielőbb, hogy pontosan mire kíváncsiak, milyen dokumentumok szükségesek az ügyhöz és a nyilatkozatodat milyen formában fogadják el.
ápr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

„...eladtam egy kocsit, de csak papíron...”


Ilyen szófordulatokat véletlenül se használj a NAV előtt mert kigyulladhat náluk egy piros lámpa, hogy te valami színlelt szerződésekkel foglalkozó adócsaló vagy és akkor kaphatsz bónuszba egy reviziót 5 évre visszamenőleg. Magyarán az autó a te tulajdonod volt és eladtad. Pont. (Szülők kizárva a témából.)

Így meg csak egyszerűen arról lehet szó hogy a vevőnél vizsgálódnak és egyszerűen lecsekkolják hogy az átiratásnál vagy a könyvelésben a valós adásvételi árat vallotta-e be.

ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, mint az előttem író. Nem kell nekik külön magyarázkodni, mert csak magadnak meg a szüleidnek csinálsz esetleg plusz problémát.

Nem téged vizsgálnak, hanem a vevőt. Valószínűleg elég lesz nekik az elküldött adásvételi. Ha esetleg még lesz kérdés később, akkor feltétlenül beszéld meg a szüleiddel, hogy mit nyilatkozzál.

ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyit írtam, hogy az autót az édesanyám értékesítette a vevőnek, mint üzembentartó, illetve én voltam a tulajdonos. Ebben semmi rosszat nem látok.
ápr. 28. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonosként az eladási utáni jövedelem általános esetben adóköteles.

Ha az rendben van, akkor nem kell aggódnod

ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. Egy gépkocsi csak veszít az értékéből. Általában nincs haszon az eladásnál, tehát nem nagyon van mi után adózni.
ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Adóköteles? Mivan?
ápr. 28. 17:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagyonosodási vizsgálatot is indíthat a NAV, ha több nagy értékű autó is van a neveden, ugyanakkor a bevallott jövedelmed alapján ezeket nem engedheted meg magadnak
ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!