Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyt lehet magánterüle...

Gázpisztolyt lehet magánterületen elsütni?

Figyelt kérdés

Ha a saját kertemben lövöldözök nappal, kihívhatják a rendőrséget?


Csendháborítás gondolom nappal nincs.



2023. nov. 6. 18:49
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Az egy muzeális gumilövedékes revolver ami kizárólag önvédelemhez való, semmi köze a gáz-riasztó pisztolyokhoz amiről szó van.


Egy kicsit laikusabban írom hogy megértsd. A legnagyobb kaliberű gázpisztoly 9 mm-es kaliberű, a legkisebb gumilövedék ami kapható 12 mm átmérőjű ami fizikailag képtelenség azzal megtölteni egy gázpisztolyt, egyrészt a lövedék vastagabb a csőnél, másrészt pedig a gázpisztolyoknál ha csőre töltesz egy gáz vagy riasztó lőszert, azután már nincs hely a csőben hogy egy bármilyen más lövedéket is csőre töltsd a lőszer mellé hogy ki tudjad lőni.


És nem értem hogy mire értetted hogy a gumilövedék “átvágja” magát a csőben miközben pont úgy gyártják a gázpisztolyokat hogy direkt olyan fizikai akadályokat hegesztenek benne hogy semmilyen lövedéket se tudj belőle kilőni, sem gumilövedéket sem fémet.

2023. nov. 6. 21:59
 12/21 anonim ***** válasza:
Tudod, a gumi rugalmas, ezáltal összenyomható. És ez hasznos is, ha kilőné az ember. Tehát a 12mm-es gumilövedék pont passzol egy 9mm-es gázpisztolyhoz. Mint már említettem párszor, a gumi rugalmas anyag. Ha át nem is vágja, akkor kijut másképp a csövön. Van fogalmad róla, hogy akár egy vaktöltény elsütése esetén mekkora erő szabadul fel?
2023. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A gumilövedékeknek nincs szivacs állaguk, pont azért hogy a lőszer nyomása nem durrantsa szét, így nem tudom hogy honnan szeded ezt a sok badarságot. Kezdd el tanulni a fegyverek működését, ha ennyire érdekel téged a téma.


Gondolom az ukrán háború előtt még fotelvirológus volt a szakmád.

2023. nov. 7. 10:07
 14/21 anonim ***** válasza:
LEHET. 100%.
2023. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ki . Garázdasád okkal , kutyák vonyitanak megremülnek a lakók. Inkabb garazsban kazánházban durrants néha fülvedővel, ha van .
2023. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Lődd fejbe a szomszédot is, mi baj lehet? Idióta.
2023. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16,


Hogy mi baja lehet? Semmi. A gázpisztollyal nem lehet golyót kilőni. Szerintem kevered a muzeális fegyverekkel amivel gumilövedéket lehet kilőni. Most gázfegyverről van szó ami csak durran egyet mert csak kizárólag 9mm P.A.K vaktölténnyel működik. Gondolom nem olvastad el rendesen a kérdést.

2023. nov. 11. 22:27
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen? Akkor mknt már mondtam, nyugodtan lőj közelről arcba valakit yen tölténnyel. Mi baj lehet?
2023. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 árokpart ***** válasza:
A jogszabály szerint úgy szabad használni magánterületen, hogy másokat ne veszélyeztessen.
2023. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18. Agyhalott-e vagy?
2023. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!