Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy munkáltatónak (köznevelés)...

Egy munkáltatónak (köznevelés) milyen gyors tájékoztatási kötelezettsége van, ha a dolgozó a saját munkaszerződését kéri, illetve a rá vonatkozó új szabályokat?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a mi intézmányünkben kaptunk egy új szerződést, amit alá kellett volna írni, de nem tájékoztattak egy csomó kérdésben, és ennek függvényében nem tudtam, hogy aláírjam-e vagy nem, de ha nem írtam alá, akkor ők önkényesen úgy vették, hogy aláírtam. Közben az van beleírva, hogy szept. 30-tól nem érvényes már a Munka Törvénykönyve ránk, köznevelésben dolgozókra, az új szerződés viszont jan 1-től lép hatályba. De akkor most éppen mi érvényes? Mi például a felmondási idő? Ha a beleegyezésem nélkül csökkentik a fizetésemet, és még csak nem is tájékoztattak, az nem ad okot rendkívüli felmondásra részemre?

2023. nov. 6. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem írtad alá, akkor nem vehetik úgy, hogy aláírtad. Inkább az ellenkezője szokott lenni.
2023. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minek írsz olyant, ha nem tudod? Ez van a törvényben, ez még csak nem is az intézmény döntése, vagy szabálya. Ez a TÖRVÉNY betűje! Nem tudom hol élsz, jó lenne követni a történéseket az országban.
2023. nov. 6. 22:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Te összevissza beszélsz, meg írsz. Értelmezni nem lehet, amit leírtal.
2023. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Én annyira örülnék, ha megtisztulna a hülyéktől a közoktatás, a mostani változások talán elérik ezt.
2023. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mit nem lehet értelmezni?
2023. nov. 7. 07:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Az (1) bekezdés a) pontja szerinti érintett, ha a jogviszonyváltást a 157. § (6) bekezdése szerinti nyilatkozata alapján nem fogadta el, jogviszonya a törvény erejénél fogva 2023. november 30. napjával megszűnik. Az érintett foglalkoztatási jogviszonyára a továbbiakban a Kjt. szabályait az e §-ban foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.
2023. nov. 7. 07:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Kontextus nélkül beszélsz hülyeségeket.
2023. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!