Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mettől meddig tart ma egy...

Mettől meddig tart ma egy közoktatásban, hagyományos állami iskolában dolgozó pedagógus munkaideje? Hány órától hány óráig kell dolgoznia egy főállású pedagógusnak? Meddig kell bent lennie az iskolában hivatalosan a munkaszerződése szerint?

Figyelt kérdés

2016. jún. 3. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mi van a szerződésedbe, rádtraktálnak mindenféle plusz kötelezettséget!
2016. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
8:00-14:30
2016. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Erről a munkáltató dönt: valahol egységesen 8-16-ig kötelezővé teszik bent tartózkodást, máshol csak azt nézik, a heti összesítésben mi jön ki. Nálunk ránk van bízva annyiban, hogy az első óra előtt 15 perccel már bent kell lenni (aki reggel ügyel, annak persze még korábban), illetve egy héten teljes állásban meglegyen a 32 óra bent tartózkodás. De van más megoldás is.

Biztosan nem 8-14:30-ig egységesen, mert a délután ügyeletet így nem lehetne biztosítani, de persze ez egy középiskolában nem jelent gondot, ott működhet így.


A pedagógus 32 óráról kell nyilvántartást vezetnie, amit sokszor úgy értelmeznek, hogy ennyi időt kell az iskolában töltenie (én gyakornokként, osztályfőnöki és egyéb feladatok nélkül sem tudok ilyen kevés időt bent tölteni), de nem azt jelenti, hogy ennyit is dolgozik.

2016. jún. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Jujj, de le lettem pontozva... gratulálok.
2016. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy azt veszik figyelembe, hogy megvan-e a heti 31 tanított óraszám összesen...

de mondjuk a tanároknak ezen kívül még fel kell készülniük az előadásokra, több száz dolgozatot ki kell javítaniuk; az osztályfőnököknek meg ennél több papírmunkájuk van


(nem csodálkozom, hogy a legtöbb tanár 40 felett teljesen kiég és besavanyodik)

2016. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A pedagógusok élete ezek szerint ilyen értelemben véve sem fenékig tejfel, ahogy sejtettem. És arra tud valaki választ adni, hogy hogyan alakul a nyári szünet munka és fizetés szempontjából?
2016. jún. 3. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen 31 tanított óra nincsen, jól is néznénk ki!

40 órás a munkahét, ennek 80%-a kötött az iskolában tartózkodással, 20%-a szabad, de akkor is munkval töltöd. Meg persze a többit, amiért nem fizetnek.

Nyárra kapsz fizetést, kivéve a szemét és jogszabálysértő határozott idejű szerződéseket, amikor is azt csinálják, hogy június 30-ig alkalmaznak, majd szept. 1-től újra. Az ilyen helyeket el kell kerülni, ha van másik.

Nyáron még június 30-ig van munka, utána esetleg tábor, és aug. 20. után kell megint bemenni.

2016. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!