Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elöltöltös feketelőporos...

Anonymuska kérdése:

Az elöltöltös feketelőporos fegyverek engedélymentesek?

Figyelt kérdés
Csak mert néztem egy weboldalt ahol ez az “engedélymentes fegyverek” kategóriába volt feltüntetve most ezen bellűl gondolok pl a pietta féle pisztolyokra.

#Pietta #Engedélymentes fegyverek
2023. nov. 7. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Amelyik hatástalanitott, vagy olyan replika ami nem minősül éles tüzfegyvernek azokat nyilván lehet engedély nélkül venni, eladni


De ami rendeltetésszerüen müködik az fegyvernek minösül és arra már 100% hogy kell fegyvertartási engedély

2023. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] Erről mit gondolsz?
2023. nov. 7. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Hááát eze a bolt látom ugy hirdeti hogy engedély nélkül vásárolható


Ami ezek szerint igaz lehet hogy engedély nélkül vásárolható.

De az egy másik kéréds hogy ahol laksz ott engedélyhez kötött-e a birtoklása ezen fegyvernek.


Én a helyedben ennek utánanéznék a helyedben mielőtt megveszed.

Mert ha ez egy rendeltetésszerüen müködö igazi olom töltényeket kilövő pisztoly akkor az egy igazi fegyver szerintem.


Esetleg valami fegyverszövetségnél, rendörségnél érdemes érdeklödni.

2023. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 árokpart ***** válasza:
91%
Igen engedélymentesen megvásárolhatod és otthon tarthatod. Lőport a lőtéren kapsz hozzá ha lőni is szeretnél vele. kapszli.hu Itt mindent elmondanak.
2023. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Engedélymentesek, de maga lőpor viszont engedélyköteles. Lőni sem lőhetsz vele engedély nélkül. Magyarul megveheted de nem használhatod, még lőtéren sem, mert nem lehet hozzá lőporod.
2023. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 árokpart ***** válasza:
3-as Az elöltöltős feketelőporos fegyvereket engedély nélkül lehet tartani . Ilyen felosztás nincsen Magyarországon, hogy bizonyos településen tarthatsz fegyvert , bizonyos településen nem. A fegyvertörvény az országosan egységes, az önkormányzatoknak nincsen hatáskörük erre vonatkozóan külön rendeletben szabályozni, külön rendeletet alkotni.
2023. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na utána lestem


Valóban lehet engedély nélkül venni ilyen muzeális elöltöltös fegyvert...


De a A feketelőpor és csappantyú lőszerelemnek minősül. Megszerzésére, tartására engedélyköteles.


Tehát szerintem itt aza harci helyzet hogy a fegyvert megveheted, de ha löni is szeretnél vele akkor valamilyen vizsgát kell tenned és igy kapsz engedélyt arra hogy esteleg 1-2 lövést eleressz vele valamelyik kiépített lőtéren.

2023. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Lőport tudsz szerezni a szilveszteri tűzijáték standokból, csak szét kell bontani a petárdát
2023. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DK-s ***** válasza:

Tok anyaga: acél

Dob anyaga: acél

Kaliber: .36

Huzagolás: 1-30"

Csőhossz: 7.3/" (187 mm)

Tömeg: 1.2 kg

Csőprofil: oktogonális

Markolathély anyaga: diófa

Elsütőszerkezet típusa: Single Action

Teljes hossz: 335 mm

Gyártó: F.LLI Pietta, Olaszország



Ez nem replika, egyértelműen engedélyköteles.

2023. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Olvasd már el az előző kommenteket :)))))

2023. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!