Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakás értékbecslése hogyan?...

Lakás értékbecslése hogyan? Az állam által meghatározott ár felülírható?

Figyelt kérdés

Örököltem egy lakást. Tudtommal semmiféle személyesen kiérkezett szakember által történő vizsgálat, értékbecslés nem történt ott, viszont nyilván a lakás építési éve, városon belüli elhelyezkedése, környezete és a hasonló lakások értéke alapján az állam "betippelt" egy összeget. A lakásban azóta nem lakott senki, és most szeretném eladni. A probléma az, hogy ez az egész még a nagy inflációhullám előtt történt, így biztos vagyok benne, hogy azóta az az ár már nem annyi lenne.


Mi ilyenkor a teendő? Ha jól tudom, az van, hogy ha az állam által meghatározott árnál drágábban sikerül eladnod az ingatlanodat, akkor a többletből elég komoly adókat vonnak, nyilván ezt elkerülném. Ha hívok egy sima, neten talált, környéki ingatlan értékbecslőt, az általa megállapított eredmény valahogy felül tudná írni a kormány által saccolt összeget, vagy erre specifikus ember, hivatali utánajárás kell? Ha az utóbbi, akkor mi az eljárás, kihez forduljak?



nov. 8. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Papíron csak a tied a ház?

Ha igen annyiért adod el amennyiért akarod.

nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyiért adod amennyiért megveszik. Az államnak nincs beleugatási jogosultsága.
nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csak az enyém, ketten vagyunk tulajdonosok. Ez befolyásolja?


Addig oké, hogy én annyiért árulom, amennyiért akarom, de adóköteles, ha többért megy el, mint amennyire ők értékelték, ez le van írva. Ezt szeretném felülvizsgáltatni, mert nem szeretnék az infláció előtti áron felül kapott pénzből új medencét venni a Döbroginek.

nov. 8. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen számít, hogy ketten vagytok tulajdonosok.

Mit akarsz?

Megvenni a másik tulajdoni részét vagy eladni közösen a házat, vagy eladni a te részedet?

Ha el akarod adni a te részedet, akkor a másik tulajdonosnak elővásárlási joga van(azért az árért amennyiért te eladnád a részed mielőtt eladod a másik tulajdonosnak köteles vagy felajánlani annyiert el akarod adni. Ha ő nem kéri, akkor eladhatod).


Ha eladjátok közösen akkor meghatároztok egy árat és annyiért áruljátok. Ha megveszik a pénzt felezitek(amennyiben ugyanolyan arányban vagytok tulajdonosok).


Ha te szeretnél a háznak az egyetlen tulajdonosa lenni, akkor megveheted a másiktól a részét.

nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3. Nem fogják neked felülvizsgálni az infláció miatt az értékét. Akkor mikor örökölted annyi volt az értéke, most pedig több. Ezen nem fognak változtatni.

A különbség után kell 15 % adót fizetni, de ha szerzés utáni 2. évben vagy, akkor már csak a különbözet 90 %-a az adóalap, ha 3. évben, akkor 60 %.

[link]

nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván a mostani áron kell eladni. Majd kifizeted azt a kis adót, amit muszáj. Az államnak nincs semennyi beleszólása hogy te mennyiért adod el. De kérdezz meg egy okosabb embert aki jót akar neked, mert nagyon naivnak tűnsz és simán megkárosítod magad pár tíz millióval. Ingatlanossal ne állj szóba lehetőleg
nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5: Köszönöm, ezt kerestem!
nov. 8. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!