Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ismerősöm megváltoztatta...

Egy ismerősöm megváltoztatta a születési adatait, ezért a közjegyzőnek visszaküldte a hagyatéki tárgyalásra szóló idézést. Ilyen esetben mit tudnak tenni hogy kiderüljön az igazság, hogy megtalálják az örököst?

Figyelt kérdés
nov. 9. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
"Egy ismerősöm megváltoztatta a születési adatait," Mégis mit? Hogyan? És minek? Aki magát szívatja, az így jár...
nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősöm megváltoztatta a születési adatait"


Ezt hogyan sikerült?

Feltalálta az időgépet, visszament abba az időbe és másként rendezte a történéseket?

nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megváltoztatta a nevét, a születési adatait, helyét, lakhelye maradt az ami volt.Nekem ezt mondta ismerősöm, azért mert elváltak a szülei, az apja meg nem tudta anyagilag támogatni, állítólag ezért. De már a közjegyző intézkedett ez ügyben, és hatósági eljárás van már folyamatban. Mire jó ez? Nem tudom.Mi is elváltunk, de az apja a gyereknek a gyerektartást mindig fizette, jó egyszer sem látogatta meg, állítólag nem volt munkahelye, na és az igazság még az is hogy 310 km távolságra élünk egymástól. Gyerekemmel ezt megértettem, és elfogadja ezt az állapotot. Jó igaz az is, hogy a gyerek anyjával van és nagyon az apja ellen nevelte a fiát. Szerintem ez is közrejátszik.
nov. 9. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg máskor született? Mondjuk 1975.05.18 helyett 1982.03.12-én? Pécs helyett mondjuk Debrecenben?

UFÓ az illető?

nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem halottam még. Senki a születési anyakönyvi kivonatát nem tudja megváltoztatni. Ha a hatóság már vizsgálja az ügyet, ezért szankciót is fog kapni.De mi történt? Az apa elhunyt, és annak a hagyatéki tárgyalása ügyében küldte meg az idézést? Ha örökös lesz a fia, akkor nem fordult el a fiától, ugyanis ha nem volt munkahelye az kegyetlen tud lenni. Honnét szerzett volna pénzt a fia részér? Arra gondolok meghalhatott a gyerek édesapja, és a hagyatéki tárgyalásra szóló idézést kaphatta meg, amit visszaküldhetett a közjegyzőnek? A közjegyzőnek a feladata az örököst megtalálni.
nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy szimpla névváltoztatás lesz csak.

Ha nem, akkor viszont kérem a módszert, mert lenne egy poénosabb születési évem, mint a mostani.

nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!