Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudom tenni, hogy a...

Meg tudom tenni, hogy a házamat csak 2 gyermekemre hagyom végrendelet által, vagy a hagyatékin alapvetően oda fogják adni a kötelesrészt a harmadik elhunyt gyermekemtől született unokáimnak?

Figyelt kérdés

A harmadik gyermekem meghalt, de unokák maradtak utána, akik felém se néznek, csak ha pénzt akarnak tőlem, akkor jönnek. Nagyon elzüllött személyek lettek... A házam szeretném, ha csak a 2 másik gyermekemé lehetne, írtam kézzel végrendeletet. A bankszámlàmat nem írtam bele, az nem aggaszt. Csak a házat szeretném, ha nem kótyavetyélnék el, és ez csak a gyerekeimmel lenne biztos.

Vagy érdemesebb lenne eltartási szerződést írni? Azzal megoldható lenne, hogy csak kettejüké legyen a hàz?



nov. 14. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még életedben add nekik, csak tartsd meg magadnak a haszonélvezetet, így nem lesz örökség.
nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ajándékozásra gondoltam, igen. De sajnos nem hiszem, hogy 10 évem lesz még... akkor meg ugyanúgy járna a kötelesrész.
nov. 14. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, annyit megjegyeznék, hogy a kötelesrész nagyon kicsi. Ha van 3 gyereked, akik közül egy elhunyt, akkor az unokáidnak összesen 1/3 rész járna végrendelet nélkül, de a kötelesrész csak ennek egyharmada. Vagyis ha mondjuk 2 unokád van elhunyt gyerekedtől, akkor nekik személyenként 1/18 része, tehát kb. 5,6%-a járna az örökségnek. Valljuk be, ez semmiség.


Egyébként meg mégiscsak a gyerekedtől valók. Ha elhunyt a gyereked, az nagy tragédia lehetett nekik. Talán ezért is siklott félre az életük. Te mellettük álltál akkor? Nem érzed felelősnek magadat azért, hogy őnekik félresiklott az életük? Nálunk tragédia esetén inkább összetart a család, hisz mindenkinek nehéz.

nov. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3- as igazad van. Azt nem tudtam, hogy csak ennyi a kötelesrész. Az unokáim nem emlékeznek egyáltalán az elhunyt gyermekemre, még kicsik voltak akkor, mikor meghalt. Nem csak tőlem fordultak el egyébként, hanem pl. a nagynénijüktől (másik gyerekem) is, szóba se állnak vele, csak ha tőle is pénzt szeretnének.
nov. 14. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg egy ügyvéddel megszerkesztett végrendelet kellene, amiben még az érdemtelenségre is hivatkozol.
nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
5-ös, az, hogy nem tartják a kapcsolatot vele, az nem érdemtelenség. Az lenne az, ha bűncselekményt követtek volna el a kérdező sérelmére.
nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nemaRendőrség ***** válasza:
24%

Jegyzői, ügyvédi végrendelet kell.

Azt ők ott úgy megfogalmazzák és lepecsételik, hogy csak a gyerekeid kaphatnak belőle.


Minden más támadható a hagyatékin

nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7: marhaság
nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!