Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendeletben hagyhatok...

Végrendeletben hagyhatok mindent egy állatmenhelyre?

Figyelt kérdés

Lakásról és autókról lenne szó.

Egy szülőm örökölne utánam, aki viszont érdemtelen rá.

Hagyhatok minden vagyontárgyamat egy kisállat menhelyre?



2022. júl. 31. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Igen, de készülj fel arra, hogy a szülő megtámadja. És jó eséllyel sikerrel, ha csak ennyi a történet.
2022. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hiába támad meg egy érvényes végrendeletet!
2022. aug. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami más megoldást keress, mint a végrendelet, ami nem támadható. Ügyvéd segít.
2022. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek jár kötelesrész, azaz a végrendelet nélkül neki járó dolgok (tulajdonjogának vagy értékének) harmada.

Érdemtelenség miatt ki lehet tagadni, de ennek elég kemény követelményei vannak. (Ptk. 7:78.)

Gondolod, hogy a szülőd túlél téged?

2022. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(Off, csak a 4-es válaszolónak...:

Ha nem vagyunk pesszimisták és bízunk benne, hogy a szülő nem él túl... pontosabban, hogy nem halunk meg idő előtt...

A mai világban elég kilépni az utcára és kampec. Engem egyszer majdnem megölt egy autós, mikor a ház előtt füvet nyírtam. Még csak le sem léptem az útra, valami megmagyarázhatatlan ok miatt teljes sebességével felhajtott a fűre, be 1 méterre voltam én, hajszál híja volt, és elüt... Biciklivel SZABÁLYOSAN közlekedve, ha tudnátok hányszor forgott veszélyben az életem.... Na ennyit arról, hogy ki él túl kit. Nemcsak az egészségen vagy az optimizmuson/pesszimizmuson múlik....

Ja meg az ilyenek, mint amikor pár hete a balerinára zúdult egy ház homlokzata, stb... Sose lehet tudni. Úgyhogy ha valaki valakit ki akar zárni az örökségből, tényleg jó okosan előre úgy intézni... Sajnos érdemit nem tudok, hogy lehet kizárni azt, akinek jár a köteles rész, én isz csak nagyon kíváncsi vagyok, engem is érint máshogyan....)

2022. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!