Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egyéni vállalkozóként...

Ha egyéni vállalkozóként kötöttem egy szerződést, az érvényes rám, mint cégtulajdonosra is?

Figyelt kérdés

2021-ben kötöttem egy ügyféllel szerződést (legyen "A" cég), miszerint nem kerülhetem ki őket, nem dolgozhatok együtt rajtuk kívül az ügyfeleikkel, alkalmazottaikkal...stb. Akkor én magyarországi egyéni vállalkozó voltam.

Közben alapítottam egy külföldi céget, aminek én vagyok az ügyvezetője. Ez legyen "X cég". Az X és az A között nincs szerződés, de dolgoztam nekik azon a cégen keresztül is.

Most elmérgesült az ügyféllel (A céggel) a kapcsolat (nem fizet rendesen), így gondoltam, megkerülöm őket. Megbízna az egyik megrendelőjük engem közvetlenül.

De van egy olyan szerződés a régi egyéni vállalkozásom és az A cég között, hogy nem kerülhetem meg őket 15 hónapig a szerződés felmondása után.

Ez akkor érvényes az X cégemre is, amivel jelenleg nekik dolgozom? Tehát az X céggel sem kerülhetem meg őket?


2023. nov. 17. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, csak akkor, ha jogutódja a céged az egyéni vállalkozásodnak.

De ez elég kényes kérdés, lehet, hogy megérne egy ügyvédet!

2023. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az egyéni vállalkozónak nem lehet cég a jogutódja. Az egyéni vállalkozó korlátlan felelősségű, a többi cégforma viszont nem. Ezért nem lehet e.v. más cégben tulajdonos, beltag. Ha a céged egyszemélyes, akkor betámadhatnak, de ez csak érzésre mondom, a NAV-nak van jogsegélyszolgálata, szerintem kérd ki a véleményüket. Egyszer én is megkerestem valamivel őket, mondhatni korrektül válaszoltak. Egyébként e.v vagyok immáron 40 éve, és mondhatni ez a vállalkozási forma jogilag mindig is a "szürke" zónában volt, ezért sem váltottam másra.
2023. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!