Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biroság pénzbüntetésre...

A biroság pénzbüntetésre itélt lopásért. Ez akkor nem lesz benne az erkölcsi bizonyitványba? Mert a biro azt mondta h nem kerül bele

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 14:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
27%

Egyszerűen nem értem, miért kell lopni? Miért nem dolgozol?

Vagy ha olyan keveset keresel miért nem képzed magad feljebb hogy jobb állással többet keress és ne keljen lopnod?

2010. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
jaj régi szép idők mikor az ember kezét levágták a csirkénél nagyobb értékű lopás esetén. bár akkor az utca tele lenne kéz nélküli emberekkel.
2010. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
Remélem benne lesz és egy életre megtanulod, hogy nem lopjuk el másét!
2010. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha a bíró azt mondta, hallod, akkor szerintem szórakozik, biztosan otthon röhög rajta, hogy mennyire félrevezetett...El sem tudom képzelni, hogy valami úgy legyen, ahogyan az mondja, aki tényleg ért hozzá...
2010. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

A három első megkapta a neki járó kezet. Én meg egyszerűen azt nem értem, hogy mi a r*kos f*szért nem lehet a kérdésre válaszolni, hanem egyből elítélni valakit, valamiért, amiről SEMMIT nem tudtok?


Gyökerek.

2010. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Utolsó! Igazad van, a kérdésre válaszoljunk!

Én sem tudom biztosra, de régen volt egy ilyen törvény, hogy 20.000 Ft alatt még nem komoly az ügy. Elvileg ezt eltörölték, de szerintem akkor sem lesz benne az erkölcsi bizonyítványodban.

2010. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor lenne benne, ha letöltendőre ítélik.
2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amig nem tudjuk, mit tett, tényleg ne itéljük el! Senki sem bűntelen! Én pld megloptam azt a szegény billgéct :)
2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Bilgéc :D Na és látod, pont miattad nem tudja megvenni a Boing 747-est minden színárnyalatban! :D
2010. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha normális választ szeretnél, jogilag megalapozottat (bár nem tudom, hogy akkor miért is ide írsz, itt kérdezel):

akkor igazat mondott a bíró.

A pénzbüntetést ha azonnal kifizeted, nem számít büntetett előéletnek, és így nem kerül bele az erkölcsi bizonyítványodba.

A törvény - Btk. - szerint ugyanis a pénzbüntetés alól azonnal mentesül valaki, ahogy azt megfizette.


egy ügyvéd

2010. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!