Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy graffitiért, ha rajta...

Egy graffitiért, ha rajta kapnak, mennyire büntetnek meg ?

Figyelt kérdés
Egy graffitiért, ha rajta kapnak, mennyire büntetnek meg ? Gondolom van egy alap büntetés pénzbe amit kiszab a bíróság, aztán ha lehetőséged van rá, akkor lekaparhatod a felületről a festéket (én így olvastam), de az alap büntetés nagysága eltér ilyenekben mint pl tehervagon, vagy üvegablak, vagy mindig egységes ? Persze van egy határ ami felett már börtön is jár, mi ez a pont ? (Különben nem arra vagyok kiváncsi hogy mekkora az anyagi kára a különböző tárgyaknak, hanem hogy ez bele számit e az általános pénzbírságba vagy sem). Koszi a valaszokat.

nov. 20. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a zagyvaság?!

A btk. világosan fogalmaz az előre megfontolt, szándékos rongálásokról magánvagyon, közvagyon stb. esetén is.

Tanulmányozd, Levike Balázska.

nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

Nem fogják lecentizni amit összefújtál, hanem rámondják hogy x négyzetméter.

Meg azt nézik mit fújtál össze. Meg ugye hongy hányszor kaptak már el.

Meg a bíró aznapi hangulatától is függ. Ha reggel megitta a fosóskávét és nagyon mennie kell már wc-re, akkor sietni fog és többet kapsz.

nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!