Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan vonják le az óraszámom...

Jogosan vonják le az óraszámomból a szünetet, ha nem tudnak más típusú munkát adni?

Figyelt kérdés

EFO-ként help deskes vagyok egy IT cégnél, nappalis diákként még tavasszal diákmunkán kezdtem náluk. Azt mondták, jár óránként 10 perc szünet, amiket anno kezdéskor lelkesen kivettem, majd egyik hónapban utánaszámoltam, hogy levonták a fizetésemből, amit természetesen nem mondtak el, hogy így lesz.

Tehát ha 8 órás munka alatt kivettem 6x10 perc szünetet, akkor aznapra csak 7 órát számoltak el. Azóta nem nagyon veszem ki, csak ha nagyon muszáj.

Tudom, hogy számítógép előtt végzett munka során óránként 10 perc nem számítógépes munkát kellene biztosítaniuk, de nálunk egyszerűen nem létezik olyan feladat, amihez nem kell.

Mostmár teljesen összezavartak a jogszabályok, ilyenkor jogos a levonás? Ha tényleg szünet, akkor gondolom jogos, de a "szempihentető" munkát kellene adjanak, amit ők nem tudnak.

(Mielőtt kapnám az "okos" válaszokat, hogy csináljak mást abban az időben, piszkáld a tollad, csukd le a laptopod, de maradj az asztalnál... nem lehet, mivel van egy belső rendszer, amiben a hívásokat fogadjuk. Ez monitorozza, mennyit vagyok hívásban és azt is, mikor veszek ki szünetet. Ha nem veszem ki, akkor elérhető leszek, tehát hiába tartok magamnak "tollpiszkálós" szünetet, akkor is becsöröghetek)



nov. 27. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Te magad írod, hogy szünetet veszel ki. Az (ebéd stb) szünetre legtöbb helyen nem jár fizetés. Nem hinném, hogy egy helpdesk munkakörben 8 órán át bámulod a monitort.
nov. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!