Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy albérletem. Szobát...

Van egy albérletem. Szobát bérlek. Közjegyzői okirat szerint a január elsején emelkedik a.lakbér az inflációval megegyezően, de azt nem irják benne, hogy a 2023-as átlagot veszik figyelembe, vagy pedig a január elsején lévő inflációt. Ilyenkormi van?

Figyelt kérdés
dec. 8. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Hogyhogy mi van? Annyit fizetsz amennyivel megemelik, vagy elközöl. Hogy ez mennyi lesz arról meg S bérbeadót kérdezd, nem mi emeljük.
dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
*elköltözöl
dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Az éves átlagot szokták szerintem nézni, a havi adatot csak mostanában kezdtük nézni, hogy pártállástól függően legyen mire verni.


Tavaly mi volt, mennyivel emeltek, mert abból ki tudod ezt találni, vagy épp akár meg is kérdezhetnéd azt akitől bérelsz, hogy mi van.

dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Infláció az előző év azonos hónapjához viszonyított átlagos árváltozás. Bár lehet beszélni pl havi inflációról is, de ha nincs kihangsúlyozva, akkor mindig az előbbit értjük alatta.
dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!