Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetem után lejárt diákigazol...

Egyetem után lejárt diákigazolványtól számított +45 nap = december 15 után még van TB támogatásom pl. dec. 27-én is?

Figyelt kérdés

Egy srác itt már 5 milliószor felteszi a kérdést. De már kételkedem, mert a jogszabályok változnak. Jól tudom, hogz dec. 15-ig szól a TB támogatás és után pl. dec.27-én már nem?


A srác aki már 5 milliószor kérdezi azt hiszi januárban kell csak fizetni, ezt nem tudom honnan veszi.


Akkor melyik?



dec. 9. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Te magad is leírtad. A diák jogviszony megszűnését követő 45 nap. Pont. Utána fizetni kell egyénileg a TB járulékot ha nem dolgozik az illető.

Mivel ebben a valóságban december 27. az már december 15. után van, már letelt a 45 napos türelmi idő, úgy már fizetni kell.

Ettől még az orvosnál meg fognak vizsgálni, el fognak látni, csak ha nem fizeted be utólag az elmaradt kb. 12 ezres havi TB járulékot akkor kiszámlázzák ennek a vizsgálatnak a költségét.

dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ír januári fizetésről, mert a tárgyhónapot követő 12-e a fizetési határidő. Tehát a dec-i járulékot Jan.12-ig kell megfizetni.
dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja oke akkor jol tudtam. Es akkor az elmaradast barmikor be lehet fizetni ugye es akkor mehet normalisan a TB-m mint egyetem alatt?
dec. 9. 14:03
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyebkent a srac meg van gyozodve, hogy januarig o biztositott ha nem fizet most decemberben akkor sem. En mondtam neki, hogy nem o mar decemberben nem lesz ha nem fizet.


Itt van a linkje a historymban megtalaltam: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..


De ugy latszik kitoroltek, mert elkezdte spamelni hiaba mondtam neki, hogy nem fog jarni dec.15 utan a TB, le lettem szavazva pluszban es masok meg azt mondtak januar 12-ig jarni fog neki igen mert a lejarat a decemberire dec.12. Mindegy mar..

dec. 9. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Hagyd rá. Aki nem akarja azon nem lehet segíteni. Majd rájön amikor megkapja a számlát.
dec. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most akkor mi van? Mikor jell fizetni?
dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*kell
dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Dec. 15-ig erkezzen be, viszont azt ha aznap leszerzodteted a NAV ugyfelszolgalatnal es atutalod a megadott szamlara az talan aznap beerkezik es ugyanugy megy minden TB ugyben mint az elott. De kerdezd meg, hogy marad-e tartozasod (minimalis ebben az esetben ha van egyaltalan), es arra pakolj +100ft ot talan. Az ugy tuti.


Mindig is dec.15 volt. Es ha jol tudom barmikor be lehetett fizetni.

dec. 9. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi van?!?!?!


Jogszabály szerint a diákigazolvány érvényességét követő 45. napig nem kell eü. szolgáltatási járulékot fizetni, mert azt az állam átvállalja a diákok esetében.

Abban az esetben, ha nem viszi végig a diák a tanévet (megszakítja), akkor már nem a diákigazolvány érvényességéhez kötődnek a határidők.


Abban az esetben, ha járulék-fizetési kötelezettséged keletkezik, és az eléri a 6 havi járulékösszegnek megfelelő hátralékot, akkor érvénytelenítik a TAJ-számodat és onnantól kezdve fizetőssé válik számodra az egészségügyi ellátás. Ez egészen addig fog tartani, amíg maradéktalanul ki nem fizeted a tartozásod. Másnaptól újra érvényes lesz a TAJ-számod.


Az adott havi járulékot a következő hónap 12. napjáig lehet megfizetni késedelmi pótlék mentesen. Tehát a 2023. december hónapra szóló járulék 2024. január 12-én lesz esedékes. Az a nap lesz a befizetés napja, amikor elutaltad a bankszámládról, vagy postán feladva rányomták az időbélyegzőt, tehát lényegtelen, hogy mikor érkezik be a NAV-hoz a pénz.

dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!