Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Anyámnak van egy unokatestvére...

Anyámnak van egy unokatestvére, akinek nincsen se gyereke, se senkije, akkor ki örököl utána?

Figyelt kérdés
Még egy unokatestvérük van, aki nem testvére egyiküknek sem. Volt egy ilyen eset a családban már régen, ott az unokatestvérek lemondtak annak a javára, aki gondozta.
dec. 9. 20:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ha az unokatestvérek közül valaki meghal, akkor a másik, vagy annak gyerekei? Vagy hogyan van?
dec. 9. 20:57
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Sztem, ha nincs vegrendelet, eloszor mindig lefele orokolnek. Gyerekek, unokak. Ha ez nem opcio, s meg elnek, akkor a szulok orokolnek, mint felmeno, egyenesagi rokon.

Ha ez sincs, akkor egyeb elo csaladtag. Ha az sincs, akkor pedig az allamra szall.

dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy örökösödési törvény, abban részletezve van az örökösödési sorrend. Egyenesági öröklés van alapvetően, tehát először házastárs/gyerek/unokák/szülők, ha egyik sincs akkor jönnek az oldalági örökösök. "Még egy unokatestvérük van, aki nem testvére egyiküknek sem." ??? Az unokatestvér az a szülő testvérének gyereke. Ha nincs se gyereke, se unokája, a szülei sem élnek, sem szülők testvérei, akkor annak a gyerekei (anyád is) következik a sorban előbb-utóbb, ha többen vannak unokatestvérek, akkor meg van szabva, milyen arányban örökölnek.


Itt elég kimerítően le van írva: [link]

dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 Nincsen se unokák, se gyerekek, se szülők már, se testvér. Szülők testvérei még régebb óta nem. Csak a két unokatestvére (azért írtam, hogy nem testvérek anyámmal) és annak a gyerekei.
dec. 9. 21:11
 5/21 A kérdező kommentje:
#2 Nem hinném, hogy az államra száll. Igaz már régen, de volt hogy csak unokatestvérek (sőt annak gyerekei) voltak az örökösök, vagyis lettek volna, ha le nem mondanak róla. De van eltartási szerződés is, lehet olyat irat majd valakivel, aztán nem lesz ilyen gond. Még nincs oda.
dec. 9. 21:15
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok. Ha van 2 unokatestvér (elhalt szülők elhalt testvéreinek élő gyerekeiről beszélünk), akkor azok fognak ha senki más nem maradt körülöttük. Ha eltartási szerződést kötött valakivel a lakására, akkor a lakás nem fogja az örökség részét képezni, csak az esetlegesen utána maradt pénz és ingóságok.
dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
De ha ez az illető anyádnak az unokatestvére, akkor az azt jelenti, hogy az ő valamelyik szülői testvérek voltak. Ha nem, akkor anyád nem unokatestvére ennek az illetőnek. De nem értem mit akarsz kérdezni igazából. 3/6-os vagyok.
dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Azt irtam, h az allamra szall, ha nincs elo csaladtag.


Amugy gondolom nem vagytok olyan viszonyban, h ezt igy megkerdezd tole vagy alapbol egyertelmu legyen az orokles. Spekulaltok mar, mi lesz ebbol a halala utan. Kicsit sem tunik haracsolonak.

dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltél azt nem értem, vagy nem erről szól, ott csak felmenők vannak. Se házastársa nincsen se senki. Igen anyám anyja és az ő anyja testvérek voltak, de egyik sem él. Volt még egy testvér, aki szintén meghalt, de neki még él egy fia, aki szintén az unokatestvérük. Az apja ágáról viszont lehet még unokatestvér, bár nem tudok róla, nem ismerem.
dec. 9. 21:23
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Unokanővérem tavaly halt meg, nem volt gyereke, házastársa, szülei sem élnek. Ketten örököltünk utána, elhunyt unokatestvérének lánya és elsőfokú unokatestvérként én.
dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!