Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megfázott a főnököm. De én...

Megfázott a főnököm. De én nekem van érettségim, mint mond a törvény, helyettesíthetem?

Figyelt kérdés
Számítógép-szervizről van szó.

2023. dec. 10. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárkit helyettesíthetsz, ez nem törvény kérdése.
2023. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A főnökség mint kategória nincs szakképesítéshez kötve, tehát helyettesítheted.

"Bárkit helyettesíthetsz, ez nem törvény kérdése."

Ez így ebben a formában nem igaz. Vannak szakmák, szakterületek amik képesítéshez vannak kötve. Pl egy asszisztens nem helyettesítheti az orvost, vagy egy sima szakmunkás nem helyettesítheti egy F-gáz vizsgához kötött klímaszerelőt.

2023. dec. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A cég működési engedélyének feltétele, hogy egy adott terület szakértője is legyen a cégben. Nem neki kell végezni a munkát, szóval nyugodtan helyettesítheted őt.
2023. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak állami képzettséghez és/vagy vizsgához kötött munkakörök. Ilyen személyt nem lehet helyettesíteni az adott vizsga nélkül.

De egy számítógép-szerviz vezetője nagy valószínűséggel nem vizsgaköteles személy. Csak és kizárólag a szerviz tulajdonosa határozza meg, hogy nála egy főnöknek milyen képzettséggel kell rendelkeznie. És ezt mi nem tudhatjuk, hogy nálatok pont milyen elvárások vannak. Ha a vezetés úgy dönt, hogy megfelelsz, akkor helyettesítheted.

2023. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés, mivel nem te döntöd el hogy helyettesíted-e. A kérdés mutatja mennyire nem jelent ma már semmit egy érettségi.
2023. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a kérdés, hogy van e aláírási jogköröd.

A te aláírásodat jog szerint elfogadják e mint vezetői aláírást?

2023. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd a főnököd, vagy az ő főnöke eldönti, ki helyettesítse. Te önhatalmúlag azért, mert érettségiztél, nem veheted át a vezetést. Majd ha egy erre felhatalmazott személy megbíz. Még munkaügyi perbe is belefuthatsz, ha ennyire önálló/önfejű vagy.
2023. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit #7 ír, ahhoz hozzájön, hogy ha te önhatalmúlag kinevezed magad átmenetileg főnöknek, és az igazi főnök mást nevez ki, a kollégáid körbemosolyognak.
2023. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!