Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudtom nélkül változhat a...

Tudtom nélkül változhat a felmondási idő?

Figyelt kérdés

Pénteken felmondtam a munkahelyemen. Ma azzal jöttek, február 28ig kell ott maradnom. De a munkaszerződésben csak 30 nap van. Hogy lehetséges ez?

Nem írtam alá semmilyen új papírt.


dec. 11. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Biztos régebben ott vagy.
dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Elvileg a munkaszerződésben rögzített idő számít ilyenkor. Azt hiszem valóban nő a felmondási idő ideje minél régebben vagy a cégnél, de ez csak akkor igaz ha a munkaszerződésben külön nem rendelkeztetek a felmondási idő hosszáról. De nem vagyok jogász, szóval érdemes lenne megkérdezned erről egy szakembert, ha nem akarsz ottmaradni 28-ig.
dec. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél régebb óta vagy a cégnél, annál hosszabb a felmondási idő, de csak napokkal hosszabbodik max, nem hetekkel. Ha az eredeti szerződésedben 30 nap van, attól ők nem térhetnek el, max ha időközben bármi miatt - akár pozícióváltozás, fizetésemelés - szerződést módosítottatok.
dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ott 3 éve. Azóta minimál bérbe vagyok bejelentve.
dec. 11. 20:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy mutassák meg az a dokumentumot, ami szerint februárig kell ott dolgoznod.
dec. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozói felmondás esetén nem növekszik a felmondási idő. Az csak munkáltatói felmondás esetén van így.


Ha december 08-án írásban átadtad a munkáltatónak a felmondásod, másnap elindul a felmondási időd. A szerződésben rögzített 30 napos felmondási időnek így 2024. január 07. lesz az utolsó napja. Ezen a napon fog megszűnni a munkaviszonyod is.


Kollektív szerződés (már ha van a munkáltatónál ilyen), akkor írhat elő más felmondási időt, ha egyébként a munkaszerződésben nem szerepel benne konkrétan a felmondási időd. De benne van, tehát az a 30 nap a mérvadó.

dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!