Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most mennyi a felmondási idő?...

Most mennyi a felmondási idő? Júliusban kezdtem itt dolgozni de találtam egy jobbat. Tavaly még úgy volt hogy 30 nap és annak a fele az enyém volt. Ma mit mond erről a törvény?

Figyelt kérdés
2023. márc. 9. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nézd meg a munkaszerződésed. Ha nincs más, felmondod a munkaviszonyt, és összeszorított foggal kihúzod a harminc napot. A másik munkahelyen, vagy megvárnak, vagy nem..ezt meg kell beszélni.
2023. márc. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még 24-én szóltam. De...
2023. márc. 9. 07:35
 3/5 anonim ***** válasza:
amennyi a mszben vagy kollektív szerződésben le van írva
2023. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha te mondasz fel, akkor ki kell tolteni a 30 napot, ha a munkaltato (rendes felmondassal) akkor a felet el kell engednie
2023. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Most mennyi a felmondási idő?"

A felmondási időt a munkaszerződés tartalmazza, vagy ha van a munkáltatónál kollektív szerződés, akkor az tartalmazza. Ha nem tartalmazza, vagy nincs kollektív szerződés, akkor az MT az irányadó, abban 30 nap szerepel. Ha a munkáltató mond fel, akkor a felmondási időd a munkaviszony hosszával növekszik.


"Tavaly még úgy volt hogy 30 nap és annak a fele az enyém volt."

Tavaly és azelőtt sem volt ez így.

Ha a munkáltató mondja fel a munkaviszonyt akkor köteles a dolgozót a felmondási idő felének megfelelő időtartamra a munkavégzés alól felmenteni, ami alatt bérezés munkavégzés nélkül is jár.

Ha a dolgozó mondja fel a munkaviszonyt, akkor ilyen kötelessége a munkáltatónak nincs.

2023. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!